Mulla

menee

Kohta hermo!

Olen jättänyt äippäpakkaushakemusken kelaan jo maaliskuussa. Soittelin sinne tossa kolmisen viikkoa sitten ja tekivät päätöksen ja ilmoittivat siitä minulle puhelimitse, sekä postitse. Tilasivat pakkauksen reimalta ja sanoivat sen tulevan 2vkon sisällä..
Eikä vieläkään pakkausta näy!
Mitäs pitäs tehdä seuraavaks?? Ei jaksa enää venailla..

Odottavan aika on aina tosi pitkä.. Tuntuu et kyttään postia joka päivä..
No eihän sillä periaatteessa ole mikään kiire, mutku mä vaan haluun sen!=)

Onks muilla kestäny näin kauaa??

RV35

3

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rv30

      Päätöksen saaminen kesti kyllä 1,5 kk mutta sitten sen tekemisen jälkeen pakkaus oli haettavissa viikon sisällä. Jos olisin sinä niin varmaan soittelisin sinne Reimalle, kyllähän ne postiosoituslaput voi vaikka hävitä postissa... Numeron löydät varmaan nettisivuilta.

      • pakkauksen

        viikossa siitä kun olin hakemuksen vieny.. Kannattaa soittaa ettei esim posti oo hukannu paketti ilmotusta!


    • elomasu

      itse vein Kelalle hakemuksen 3.5.Päätökset tehty 4.5 ja pakkaus tilattu 5.5.
      Tänään sain uuden 2006 pakkauksen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      19
      2815
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2631
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      24
      2343
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1894
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1473
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1163
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1005
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe