Olen tässä harkinnut edullista ja melko tilavaa vetoautoa asuntovaunulle. Lada 110 vaikuttaisi oikein hyvältä vaihtoehdolta, sillä uuden saa takuineen päivineen käytetyn auton hinnalla. Eräs tuttavani työväenyhdistyksessä lisäksi kehui, että uudessa 16v pannussa on puhtia vaikka kahden vaunun vetämiseen. Mitäs mieltä ladailijat olette, olisiko 110 hyvä vetoauto, vai pitäisikö harkita Samaraa?
Lada vetoautoksi
8
672
Vastaukset
- vetää
Ei siellä peräkärryssäkään juuri mitään saa tosin olla koska ilman kärryäkin Lada liikkuu kuin täi tervassa. Asuntovaunun kanssa Ladasta palaa kytkin ennen kuin vaunu edes hievahtaa.
- turbo lada
mun 1600 turbo ladalla kärryt ja vaunut liikkuu...180hp/300nm!
- Hessu+
turbo lada kirjoitti:
mun 1600 turbo ladalla kärryt ja vaunut liikkuu...180hp/300nm!
Jostain löytyisikin toimiva turbotettu Lapanen..
Sen voin sanoa, että jos 1.6 Lapasen koneesta on otettu 180hp, niin on käytössä varsin tilapäiset ahdot.
Ja vielä iso asuntovaunu perään, niin kyllä kelpaa naureskella kun kone keittää muutaman kilometrin päästä. Turbon kunnosta nyt puhumattakaan. Mutta voi sitten paistaa makkarat sillä paikalla =) - tov.wiljami
On vedetty peräkärryä ja asuntovaunua eikä ole kytkin palanut.
- fantasiat
tov.wiljami kirjoitti:
On vedetty peräkärryä ja asuntovaunua eikä ole kytkin palanut.
Toveri Voljamin Lada osaa varmasti myös lentää. Luja usko suuren ja mahtavan Neuvostoliiton tekniseen osaamiseen vie pitkälle. Ainakin toverin haaveissa.
- niiiiin
Hessu+ kirjoitti:
Jostain löytyisikin toimiva turbotettu Lapanen..
Sen voin sanoa, että jos 1.6 Lapasen koneesta on otettu 180hp, niin on käytössä varsin tilapäiset ahdot.
Ja vielä iso asuntovaunu perään, niin kyllä kelpaa naureskella kun kone keittää muutaman kilometrin päästä. Turbon kunnosta nyt puhumattakaan. Mutta voi sitten paistaa makkarat sillä paikalla =)tuli tuossa käytyä kyseisen largon kanssa viivalla 325i bemulla enkä muuten nähnyt kuin takavalot kun se lähetti sitä vempelettä taipaleelle. on tuo kestänyt jo 25tkm noilla virityksillä siellä kait on ursuksen turbosta lähtien kaikki viritykset.
- Antonius
niiiiin kirjoitti:
tuli tuossa käytyä kyseisen largon kanssa viivalla 325i bemulla enkä muuten nähnyt kuin takavalot kun se lähetti sitä vempelettä taipaleelle. on tuo kestänyt jo 25tkm noilla virityksillä siellä kait on ursuksen turbosta lähtien kaikki viritykset.
Ja tuo oli sitten se pakollinen iltasatu kaikille lapsenmielisille, hehe!
- ABC
Lada ja myös Mosse ovat tarpeellisia näissä vetohommissa. Niistä saa hyvät akselit ja jouset peräkärriin. Ensin mainitusta voi ottaa sellaiset jo muutaman vuoden vanhasta yksilöstä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18013558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585483Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454930Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493709Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402853Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201791Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525