Mua vituttaa niin tajuttomasti ku mä oon lihonnu 2-3 kiloo talvesta!(nyt 44 tai 43kg)Ei silleen paljoo mut kuitenkin haluun noi kilot pois ja vähän muutakin!Miten? Auttakaa.. Mitkä liikkeet ois tehokkaimmat ylä reisille? Sinne näyttää keertyneen pahimmat läskit.Tällä hetkellä käyn lenkillä silloin tällöin,hypin hyppynarua ja syön max 500 kcal/päivä. Pitäis ruveta varmaan alottaa ilta jumppaaminen myös? :) Miten saan myös nesteitä pois?
Ketuttaa...
6
1069
Vastaukset
- Huokaus......
Ei kai vaan taas sellane 170cm luuranko valittamassa "läskeistään".. Voin kertoo et se on ihoo joka roikkuu sun luittes päällä. syö vähä itsees lihaa niin johan löysä iho katoaa ja sust tulee kiinteä ja kaunis.
- ...
tolla kalorimäärällä. Taino laihdut, mutta lihasta. Että senkus vaan urheilet ja syöt 500 kaloria, jos haluat lihaksista eroon. Kivaahan se on, kun on vaan läskit jäljellä.
- Pall0
oon pari senttii vajaa 170cm :D ja kyl mä nään ettei toi oo ihoo,se on läskii!Mut en kyl oo ainoo kuka tääl valittaa
- hyvähyvä
Pall0 kirjoitti:
oon pari senttii vajaa 170cm :D ja kyl mä nään ettei toi oo ihoo,se on läskii!Mut en kyl oo ainoo kuka tääl valittaa
Juu, tarkotuskin täällä on valittaa ja saada siitä palautetta. Mut mää voin kertoo kyllä mikä tossa sun dieetissä on vialla. Siinä on 500 kcal liikaa. Nesteet lähtee pois kun ei juo, ja läski parhaiten kun ei syö. Siinä saattaa olla sellanen pieni sivuvaikutus kun kuolema, mutta jos luurankomallia haetaan niin sehän vaan edistää siihen pääsyä.
Ai niin, ja se liikunta on silleen vähän huono, että ilman sitä lähtis vielä ne loputkin ylimääräset lihakset jotka yleensä painaa enemmän kun läski.
Yks juttu mitä harva anorektikko tajuaa on se, miten paljon harmia ne tuottaa kaikille läheisilleen. Se on kiva idea ajatella että hitto kun oon vahva kun osaan olla syömättä, mutta itsekkyyteenhän toi koko juttu perustuu. Vähän sama asia kun vaikka oma äiti päättäis että pistelenpä tässä itseni sukkapuikolla hengiltä. Vähän hidas prosessi, mutta mitäs siitä - ketä se nyt haittais kattella kun mää tässä vähitellen vuodan kuiviin kun huvittaa. Oonpahan ainakin pirun vahva kun kestän tällästä kärsimystä, vahvempi kukaan noista ehjäihosista...
- Voi hyväne aika..
Ainoa paikka mis sul läskii löytyy, on sun pääs!!! Hankkiudu hoitoo enne ku kuihdut kokonaa pois...
- Anonyymi
Viikko syömättä. Viikko juomatta. Tee niin, niin laihdut ehkä.
Luut ei kyllä laihdu. Ne pysyy samanpainoisena, sori, näin on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905785
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804752Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113077Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902976Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p252734Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252006- 321533
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191486- 1891348