Kuinka paljon 190 mersu syö bensaa,moottori on kahen litran ruisku vm.84.Tällä hetkellä kulutus 10litraa/100km.Ruiskun puhdistus aine on kokeiltu,alipaine letkut vaihdettu.
bensan syönti
8
814
Vastaukset
- manoo
mita tankkiin laitat
- menee
kesällä 6-7 talvella 7-8 ajelen kyllä nätisti mese 190 E -84
- m-b 190 2.0l onnellinen omi...
itse olen onnistunut ajamaan 5.5l/100km,tokihan tämä on vm90-
- Kesäkelillä
Minä pääsin 3,84 litralla, mutta sammutin alamäissäkin ja renkaissa oli korotetut paineet. Matkanopeus taisi olla keskimäärin karvan alle 40 km/h.
- 190E
Kesäkelillä kirjoitti:
Minä pääsin 3,84 litralla, mutta sammutin alamäissäkin ja renkaissa oli korotetut paineet. Matkanopeus taisi olla keskimäärin karvan alle 40 km/h.
itse ajoin sen 100km matkan noin 90km/h ja kului 5.5l
- MB_190 -89
eipä 2,0L mene edes teoriassa 5,5L/100km.
Ohjekirja antaa 90km/h kulutuksen 6,2 jota ei saavuta nomaalilla ajolla kuitenkaan...
6,8l/100km on aika hyvä suoritus taso.
- 190-89 2,0
6,8-11L ajotavasta ja vuodenajasta riippuen, sekä tietenkin onko kyseessä matka-ajoa vai lyhyttä kaupunkiajoa.
Uudet tulpat, ilmansuodin, kärjet bensasuotimet ja kulutus säyseällä kaasujalalla yhdistettynä, tekevät ihmeitä kulutuksen suhteen.
Eipä "huomattavasti" enemmän vie kun vertaan corollaan 1,3L koneella olevaan....n.600km matka tulee mersullani vain 10,53€ "kalliimmaksi" jos bensalitra on esim. 1:35€/L
Saman matkan siis olen ajanut corolla 1,3 sedanilla.
Corollalla vaan ei viitsinyt ajaa 120 nopeutta joten säästöä siinäkin varmasti syntyi osittain...
Kyse kesäaikaan ajetusta matkasta.- arhippa
Itsellä vie maantiellä 6,3l...mitattu monena kesänä samalla reissulla,tankaten täyteen mennen tullen samsta mittarista.Auto on -85vm ja 5-vaihteinen.Tehdas luvannut tuolle aikanaan 5,9l..tuolla 80-90km tuntivauhdilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14010166
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p404040Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323602Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352654Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981567Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731428Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311386