märkä vaippa muovihousuissa

turvapeppu

Joskus 70 -80 luvulla mainostettiin vaippoja: unipeppu, päiväpeppu, touhupeppu...Mulla paksu litimärkä vaippa muovihousuissa tuo ajatuksen turvapepusta. Tulee sellainen turvallinen olo kun paksu paketti jalkojenvälissä oikein tuntuu.
Mun vaipat imee koko päivän pissat ja niissä on huoleton taapertaa päivän menot ja leikit.
Elämähän itseasiassa on yhtä menoa ja leikkiä miten sen kukakin ottaa. Niin ja nykyään kun kaikilla on niin helvetinmoinen kiire niin uusi amerikkalainen unelma innovaatio olisi saada kaikille koko vuorokauden imevät paksut supervaipat ja tosi tiiviit muovihousut, ei tarvis tuhlata aikaa vessassa käyntiin - hmmm..
Jos vähääkään tekee mieli kokeilla vaipan tuomaa onnentunnetta niin uskallan sanoa että se on autuasta ja sellainen joka kokee sen ensi kertaa turvallisessa ympäristössä, yleensä yksin niin kokemus on ainutkertainen. Mulla ekasta kokemukseta on aikaa liki puolivuosisataa joten en muista sitä.

7

2894

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sopivat

      AC Medical on hiljattain ruvennut myymään tiukkoja kumihousuja (#700) lisäsuojaa tarvitseville. Niiden etuna on juuri tuo kiinteys ja vuodottomuus. Saitilla sadottain mukavia kuvia, suosittelen tutustumista
      http://www.acmedi.com/acms/catalog.htm

      • olen tilannut

        Aikanaan tilasin Ac Medicalilta muovi ja kumihousuja ja jopa sellaista kumia metritavaranakin jota vissiin on vielä jäljellä muutama metri.
        Paremminkin olen käytellyt vain muovihousuja.
        Ainahan ne vuotaa vaikka olis minkälaiset housut kun vaippa tulee tarpeeksi märäksi mutta siinä pitääkin olla muovihousun päällä paksusta puuvillaflanellista tehty ns erityis-turva-imuhousu ja sen päällä vielä puolipitkä, korkealle nouseva muovihousu.
        Sitten saa pissa tulla taas muutaman tunnin.
        Märkää vaippaa en antais millään pois.
        Niin ja muitakin linkkejä niille jotka ei tiedä, tai siis en osaa laittaa linkkejä tähän mutta googlettamalla. Fetware.com tcsb airoliver.de
        tcsb:ltä olen tilannut satoja housuja ja nytkin niitä on varastossa parisataa, samoin fetwaren housuja noin 100 paria että jos joku haluaa muovihousuja niin yhteyksiä ottelemaan:
        osoitteen varmaan kaikki tiedätte.
        Niin ja tuo ammeriikan maasta osto tällaiselle juntille joka ei anna visakortin numeroa minnekään on aina sellaista pientä riskiä, olen aina lähettänyt käteistä $, ei toistaiseksi ole tullut oharia. Niin ja kun ne pakkaa menemään tulliin, ei silti kyllä aina selitys on ollut jos siellä nyt joku kysyy mitä paketissa oikeesti on.
        Nuorempana vähän pakkasi poskiin puna.


    • Lenina maxi

      Sana turvapeppu pakotti minut kirjoittamaan.
      Mikä siinä on että 70 - 80 luvun selluloosa-massa vaipat tuntuivat jotenkin mukavimmilta kun nämä nykyisistä raaka-aineista tehdyt vaipat.
      Vaippakultturihan on täysin mullistunut noilta ajoilta ja taitaa olla niin että suorakaidevaippaa on enää tämä Mölnlycken ns maxivaippa jota saa mm Metsäpolulta ja sitten on Delipapin Harmony suorakaidevaippa.
      Mutta 80 luvun Leninamaxi lasten yövaipalle ei vedä mikään vertoja, se kun kastui niin se tuli sellaiseksi kovahkoksi paakuksi ja se tuntui että se on housuissa, toki ei yksi vaan niitä piti olla 3-4 kpl kerralla.
      Usein tein niin että käärin 4kpl sideharsoon jolloin se oli niinkuin yksi vaippa ja se muovihousuun niin jo oli hyvä ja "turvapeppu".
      Olen ostellut eräältä toimittajalta isoja suorakaidevaippoja muutaman kerran ja ne on joskus tuntuneet vastaaville. Ilmeisesti niiden tekemiseen on käytetty vielä 10 vuotta sitten näitä ns vanhanajan selluloosa-vanu-massavaippoja. Ne ei imeneetkään niin älyttömästi kun nämä nykyajan vaipoista tehdyt.
      Niissä kun on sitä absorbentjauhetta ja ne vain imee ja imee ja turpoaa sellaiseksi puuromaiseksi hyytelöksi. No sekin tuntuu kyllä hyvältä mutta kun se on niin vetelää eikä kova paakku niin se tuntu ei ole niin hyvä.
      Minunkin mielestän vaipan, oli se sitten teippivaippa tai suorakaidevaippa - sen pitää tuntua että se on olemassa.
      Teippivaipan sisään on aina laitettava nippu suorakaidevaippoja ja sitten ne liikehtivät siellä ja hakevat omia paikkojaan.
      Delipap saisi alkaa tehdä ab/dl ihmisille tukevia teippivaippoja vaikka kolme eri kokoa, suurin olisi sellainen että se tuntuisi ja näkyisi aikuisen päällä suhteessa samalla tavalla kun joskus tv-mainoksissa näkee pienellä lapsella vaipan. Niin ja muovipintaisina ja mielellään vielä niin että pintamuovivaihtoehtoja olisi useampi. Tekeehän sadeasutehdaskin "kurahousuja".
      Tilasin tässä taannoin Savelta saksasta kindermotive teippivaippoja mutta se nyt ei ollut mistään kotoisin, se oli kuin tavallinen tena jossa teippikiinnityspaneelissa oli jotain baby-kuviointia.
      Inko Sani tekee tilauksesta aivan uskomattomia teippivaippoja, suuria ja paksuja. Ne on kyllä niin älyttömän kalliita että en ole ostanut kun pari kertaa yhden kappaleen muun tilauksen yhteydessä. Viimeksi se oli 11 egeä kappale, mutta hitto kun se oli komea, ei olisi millään raskinut kastella. Ensi jouluksi tilaan kyllä taas yhden itselleni lahjaksi.
      Terv Leninamaxi pissapoju.

    • VaippaTyttö

      Ihana pissata vaippaan ja olla märässä ...

      • Melko-hidasta

        Tuonko keksimiseen sulta meni 13 vuotta


      • Vaippa tytölle lämpimät ja märät terveiset. Löytyy meitä harrastajia muitakin. Ei se ole keneltäkään pois, jos itselleen mielihyvää tuottaa. Kuka milläkin tavalla. Jos harrastajia löytyy, joka haluais jutella aiheesta niin sähköpostiin vaan juttua.


    • Jes

    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      129
      2083
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      105
      1906
    3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1679
    4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      66
      1559
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      33
      1212
    6. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1202
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      56
      1152
    8. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1103
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      1076
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      1023
    Aihe