Olen lukenut ja seurannut tämän palstan keskusteluja nyt muutaman viikon ajan. Olen huomannut,että kaikki jotka hakevat ystävää tai ystäviä ovat naispuoleisia. Kysymykseni siis kuuluukin,että kärsivätkö naiset vain ainoastaan yksinäisyydestä?. Ehkä asia on niin,ettei miehet yksinkertaisesti uskalla myöntää tälläistä ongelmaa kenellekkään ei edes internetissä tuntemattomana.
Itse olen miespuolinen ja kärsin yksinäisyydestä vaikka seurustelenkin ihanan tytön kanssa,mutta ihminen tarvitsee välillä muidenkin seuraa kuten kaikki varmaan tietävät. Haluaisinkin tietää,että olenko todellakin ainut miespuoleinen joka uskaltaa myöntää olevansa yksinäinen?
Ainut
5
539
Vastaukset
- Yksinäinen mies
Eli huomasinkin tarkemmin katsottuna,että muutamat miehet ovatkin hakeneet ystäviä täältä. Tekstini ei siis pidäkkään paikkansa,ainakaan kaikkien kohdalla.
- lisäys
monet hakee ystäviä muilta palstoilta Oletko huomannut niin kuin masennus, mielenterveys, suhteet/tunteet jne.
- Habe-
Kyllä täällä varmaan miehetkin etsii kavereita. Naiset etsii pääasiassa toisia naisia ja tietyn ikäisiä...jne.. Mä olen yksinäinen mies, joka on yrittänyt muttei ole onnistunut
- nimim: Habe-
Sitä seuraa hakenut Oletko ilmoitellut millasta seuraa haet? Oman ikäs, mis asut, harrastukset, elämänkatsomus jne. mitä omaperäsemmän ilmoituksen laadit sitä varmemmin Sulle vastaillaan! Onnea Jatk0s !
- Habe-
nimim: Habe- kirjoitti:
Sitä seuraa hakenut Oletko ilmoitellut millasta seuraa haet? Oman ikäs, mis asut, harrastukset, elämänkatsomus jne. mitä omaperäsemmän ilmoituksen laadit sitä varmemmin Sulle vastaillaan! Onnea Jatk0s !
Ajantuhlausta on pistää treffi-ilmoitus nettiin. Tällaisille keskustelualueille olen mailiosoitteeni laittanut, tai vastannut toisille. Harvemmin mulle on vastattu. Enkä mä nyt täällä ala kertomaan kaikkea mahdollista. Mailitse sitten jos joku sattuu vastaamaan. Chatit on myös ihan jees paikkoja tutustua ihmisiin. Tyttöystäväkin löytyi sitä kautta. Noin pari vuotta seurusteltiin. Nykyään kyllä olen taas yksinäinen sinkku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h492938Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062711Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv372420- 332159
Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501918Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151539- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1051225- 1771203
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731050