IVF-hoito ja venyvä lima

Sipuli

Hei,

Olisin kysellyt, että onko normaalia, että IVF-hoidossa tulee venyvää limaa siihen aikaan kiertoa, jolloin normaalisti olisi ovulaatio? Nyt on pari päivää tullut runsaasti venyvää limaa, punktio ensi viikolla ja pelkään, että tarkoittaako tämä, että munasolut voi irrota sieltä itsekseen, kun normaalisti nyt olisi ovulaation aika?

4

3287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aivan normaalia

      Tuntui siltä, että sitä tuli litroittain. Oli samanlaista kuin ovislima, mutta tod. paljon runsaampaa ja mulla ainakin tuli monena päivänä. Lääkäri sanoi, että johtuu hormonitason noususta. Ei ne munikset sieltä irtoile ennen aikojaan. Tsemppiä!!

    • bansku

      Mulla ollu ihan sama ongelma... Ole ihan huoleti, kuuluu asiaan...

    • asiaan

      ja on ihan hyvä merkki...Minä pistellyt nyt 8 päivää,ja tänään alko oikeen valua liisterimäistä tavaraa...

    • Skeptinen

      Minäkin kysyin samaa viimeisessä ultrassa ennen punktiota. Normaalia kuulemma on, sanottiin että kyllä munasolut siellä pysyvät kun on jarrulääkitys päällä. Ja niin pysyivätkin, jokainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      108
      4731
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3463
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2400
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1528
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1453
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1266
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1172
    8. 164
      1060
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1058
    10. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      18
      1015
    Aihe