Apua!Minun Miinanköynnökseni paleltui varmaan tänä aamuna...lehdet lurpottaa nyt. Vein ulos vasta klo 9 kieppeillä ja mun mielestä pakkasta ei ollu kun katoin mittariin. Täällä oli kyllä kylmä tuuli mut ajattelin että pärjää ulkona kun lähdin töihin.
Vieläkö ennättäs kasvattaa siemenestä...vai pitääkö odottaa ens kevättä. Onko kokemuksia näin myöhäisestä kylvöstä...voi että ottaa päähän nyt. Siinä kun oli niin upeat lehdetkin.
Miinanköynnös
Marja
1
388
Vastaukset
- ekamiina
Eka kerran kokeilussa minulla (vielä sisällä), mutta luulisin, että voit kylvää uudestaan, sehän iti nopeasti ja kasvaa myöskin vauhdilla.
Parempaa onnea kasvatuksillesi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613131Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433077- 422427
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa952112- 311893
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271780- 481606
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä841387- 391290
- 811122