Mieleen on jäänyt Loimaan toripahanen, jonka ympäri jus ajokortin saaneet ajaa paskarinkiään mankka sodien perässään puolientusinaa mopojätkää.
Mahtavatko tietää paremmasta?
Loimaan jättänyt
taakseen
2
634
Vastaukset
- nykyinen loimaalainen
Uskomattomia legendoja torin kiertämisestä liikkuu. Olis kiva kuulla muutamia juttuja täälläkin.
Aika moni on muuten tavannut elämänkumppaninsa torilla erilaisissa vappu ym. bileissä.- Emma
OH-hallia vastapäätä oli semmoinen pikkuinen R-kioski mihin me 14-15 -vuotiaat tytöt kokoonnuimme pyntättyinä vaikka 30 asteen pakkasella tutisemaan ja odottamaan "prinssiämme". Sitten niitä ajeli siinä toria ympäri ja joskus joku sitten pysähtyikin nappaamaan kyytiin ja tyttö oli ikionnellinen kun pääsi kyytiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17513388
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585483Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454910Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402833Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282032Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1191783Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3711693Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371515