Mistä istuinsuojat

uuteen

Mistähän saa merkkikohtaisia suojia autoon jossa sivuturvatyynyt?.Ei taida saada tavallisista tarvikeliikkeistä.

11

2492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Täällä on

      www.tammer-suoja.fi

    • istuu

      ei nykyautoihin kannata hankkia istuonsuojia, ne oli 70-luvun ilmiö. Nyky penkit kestää sen minkä autokin ja puhdistuskin onnistuu nykyään.

      • Automiekkonen

        Jos on esim. pieniä lapsia niin kenties kannattaa. Ja on se aina helpompi ottaa suoja likaantuessa ja heittää pesukoneeseen kuin puhdistaa penkkiä autossa.


        http://www.wally.fi

        Mm. taksikäytössä oikein kätevää. Penkin puhdistus kun maksaa viiskymppiä laaki.


      • mievaa2

        kuinkas helppoa on itse asentaa esim. nuo tammer suojat jos tilaa??


    • JPKJ

      Itselläni oli vastaava ongelma, johon hain vastausta netistä. Löysin saksalaisen nettisivun www.albert-premium.com ja heidän konseptinsa on vähän poikkeava.

      Malliston puitteissa asiakas saa itse valita kankaat ja värit varsin laajasta valikoimasta. Laatu on hyvä (mm. VAG-konsernin alkuperäiset sisustuskankaat, digitaaliset mallit, TÜV- ja ISO-sertifikaatit ym.) ja hinta/laatu ei ainakaan huono.

      Päädyin tilaamaan itselleni alcantara-istuinsuojat ja olen tosi tyytyväinen. Veikkaan, että istuinsuojat kestävät pidempään kuin alkuperäinen verhoilu.

    • giuggu

      No kerro nyt ihmeessä että mitä se tuolta albertilta kustansi tuo sarja....sitten voidaan päätellä onko hinta kohdillaan vaiko ei. Tammer-Suojalla nahkasuojat on tonnin ja rapiat tänä päivänä.

      • Tämä suku ei säästä

        Vaikka tuo alkuperäinen viesti on ajalta miekka ja kivi niin älkää nyt herran tähden niitä penkkejä seuraavalle omistajalle säästäkö! Sen tehtävä on käytetyn ostaessaan peittää fläkit irtosuojilla. Kauppias ei hyvitä yhtään enempää autosta on siinä ollut suojat eli ei.


      • ölkhnölölmn
        Tämä suku ei säästä kirjoitti:

        Vaikka tuo alkuperäinen viesti on ajalta miekka ja kivi niin älkää nyt herran tähden niitä penkkejä seuraavalle omistajalle säästäkö! Sen tehtävä on käytetyn ostaessaan peittää fläkit irtosuojilla. Kauppias ei hyvitä yhtään enempää autosta on siinä ollut suojat eli ei.

        Sehän ei olekaan se pointti että säästää seuraavalle, vaan että itse pääsee vähemmällä. On moniakin lisukkeita, joita ilman pärjää, ja joista kauppias ei maksa yhtään ekstraa.....ja nykyään varsinkin perusmallien verhoilukankaat on niin aneemisen näköisiä, että hyvin istuvilla suojilla voi piristää myös ulkonäköä.


      • ja seuraavalle ei
        ölkhnölölmn kirjoitti:

        Sehän ei olekaan se pointti että säästää seuraavalle, vaan että itse pääsee vähemmällä. On moniakin lisukkeita, joita ilman pärjää, ja joista kauppias ei maksa yhtään ekstraa.....ja nykyään varsinkin perusmallien verhoilukankaat on niin aneemisen näköisiä, että hyvin istuvilla suojilla voi piristää myös ulkonäköä.

        jää säästettävää... Ostatko autoosi paljonkin sellaisia varusteita joita et sitten käytä, vaan säästät seuraavalle? Uskallan väittää että aneemisinkin perusvolkkarin preussilainen sarkakangasverhoilu hakkaa nuo irtoistuinsuojat 6-0. Eikä tuo verhoilun puhdistus enää nykyaikana ole mikään konsti.


    • sinnesemenee.

      Joo, ja kun auto lopuksi menee romikselle, penkit on kuin uudet, mitäköhän hyötyä siitäkin on.

    • Suojaton

      Albert-Premiumin suojat näyttävät maksavan alkaen n. 300 egee sarja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      215
      3647
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      14
      3519
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      91
      2608
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      12
      2199
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      2160
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      11
      1919
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      48
      1745
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1601
    9. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      79
      1207
    10. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1163
    Aihe