Kuinka navigaattori esim. Garmin Quest 2 voidaan/kannattaa kytkeä 1200 LT:hen jossa on Bemun oma intercom. Intercomissahan on käsittääkseni yksi johto varattu navigaattorille? Onko pakko hankkia kypäräsarja vai saako opastuksen kuulumaan kaiuttimien kautta? Kuinkas tuo intercomi yleensä ottaen toimii? Eli kuuluuko radio pelkästään kuulokkeista jos ne on kytkettyinä vai kuuluuko se samalla myös kajareista?
Vastaukset 4
- das GS
tollaista asiaa kysyä Garmin maahantuonnista tai jälleenmyyjältä jonka luulisi tietävän. Tai lähimmältä BMW jälleenmyyjältä joka myy Garmin tuotteita BMW paketissa ???
- Matkoille
Kyllähän se kannattaa, mutta ainakaan Marineassa Helsingissä eivät osanneet sanoa yhtään mitään intercomiin kytkemisestä! Jupisivat vaan jotain että kait sen ehkä jotenkin saa tai sitten ei.
Se oli muuten muutoinkin aika hauska kauppa. Siellä töissä olleet mies ja nainen vittuilivat koko ajan toisilleen ihan urakalla. Liekö ollut pariskunta kun olivat niin tuttavallisia keskenään..... - jukka
Matkoille kirjoitti:
Kyllähän se kannattaa, mutta ainakaan Marineassa Helsingissä eivät osanneet sanoa yhtään mitään intercomiin kytkemisestä! Jupisivat vaan jotain että kait sen ehkä jotenkin saa tai sitten ei.
Se oli muuten muutoinkin aika hauska kauppa. Siellä töissä olleet mies ja nainen vittuilivat koko ajan toisilleen ihan urakalla. Liekö ollut pariskunta kun olivat niin tuttavallisia keskenään.....joko nappi korvaan GPSässtä tai johto keskusyksikköön.Garminin sivuilta löytyy kaikenlaisia johtoja. Tein itselleni sellaisen nappikuulokkeen kun en viitsinyt tilata.Olen ajellut euroopassa Garminilla,toimii erittäin hyvin, kun oppii sen metkut.En muuten käytä enää sitä nappikuuloketta, näkeminen riittää kun oppii.
- martti 18
jukka kirjoitti:
joko nappi korvaan GPSässtä tai johto keskusyksikköön.Garminin sivuilta löytyy kaikenlaisia johtoja. Tein itselleni sellaisen nappikuulokkeen kun en viitsinyt tilata.Olen ajellut euroopassa Garminilla,toimii erittäin hyvin, kun oppii sen metkut.En muuten käytä enää sitä nappikuuloketta, näkeminen riittää kun oppii.
ajelin ranskan ympäri tom-tom riderillä. en kaivannut ääniohjausta lausettakaan, näyttö R1100RT mittarien välissä ja suoraan kohdallaan. näytössä tärkeää nähdä myös ne tiet joita et aja.
muuten aivan ehdoton varuste.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3571106- 71748
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et37696- 49590
- 41588
- 63533
SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht320496Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri19481- 75471
kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22459