Syksy jäi ja kevät tuli..

M.S (n)

Mutta kuitenkin olet vierelläni, tunnen ihosi kädelläni. Voin ajassa mennä taakse päin sulkiessani silmäni. Se saa minut hymyilemään, jopa nauramaan meille, mihin meidän järki jäi? Miksi emme pysähtyneet miettimään? Se oli kuuma hetki kylmässä yössä.
Vaikka välillämme on n.500km. Tunnen silmäni suljettua olevani siellä.
Välillä olen ollut kulkenut sinun ohi, niin lähellä olisin voinut olla kuin selkäsi takana, mutta en voi lausua nimeäsi. Ne hetket jolloin olin vain metrin päässä olivat piinavia hetkiä, en voinut kuin toivoa sinun huomaavan minut.

Kevät siirtyy kesäksi ja pian jälleen syksy, minä jatkan kulkuani ohitsesi.. En voi kuin hymyillä ja sulkea silmäni.

0

413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        75
        4537
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        106
        3781
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        142
        3473
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        37
        1970
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        69
        1921
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        89
        1229
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        120
        1050
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        131
        963
      9. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        57
        933
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        25
        837
      Aihe