Olen tässä jonkin aikaa miettinyt tehon lisäämistä E46 bemariini, mutta tarjonta "turbottomalla puolella" on aika niukkaa tai sitten tehonlisäys/hinta kasvaa älyttömäksi.
Onko kenelläkään tietoa / kokemusta tuon E46 mallin piristämisestä?
Vapaastihengittävän
7
930
Vastaukset
- keke786
Vaihto esimerkiksi M3:een vois olla aika hyvä tehonlisäys.
- keke786
Ja M3 on tehty alustaltaan, jäykkyydeltään ja jarruiltaan vastaamaan tuota tehoa, joten olisi myös turvallisempi vaihtoehto.
- hyvä
keke786 kirjoitti:
Ja M3 on tehty alustaltaan, jäykkyydeltään ja jarruiltaan vastaamaan tuota tehoa, joten olisi myös turvallisempi vaihtoehto.
idea, mutta ei riitä pelimerkit E46 M3:seen...
- com.....
hyvä kirjoitti:
idea, mutta ei riitä pelimerkit E46 M3:seen...
http://www.voimaa.com/lista.php?merkki=BMW&vehje=auto&kieli=1
Niinku näkyy....pelkällä chipillä ei paljon....
Tuohonkun ostat uuden nokan ja koko putkiston mutta kyllä sekin hilloa syö.....
- Todella halvalla
Haet 7000€ 1994 M3:n Saksasta ja maksat veroja 6500€, yhteensä 13500 rekisteröinti ja muut kulut, onko liian kallis?
1991 mallisen M5:n saat hintaan 4200 veroja 4500. Yhteensä 8700 muut kulut, vieläkö liian kallis?
12/92 käyttöönotettu 540i (286hv) irtoaa hintaan 1750 ja tuohon veroja 3000, yhteensä 4750.
Ei ole tehokkaan pemarin hankinta enää rahasta kiinni, jos vähän tinkii mallista ja vuosimallista.- ...
liian kallis, mutta tarkoitus olisi ajaa autolla, johon voi luottaa kesät-talvet... Ei siis kiinnosta seistä tienposkessa ihmettelemässä, kun rippikouluikäisessä M3:ssa on joku helvetin kallis tripla-vanos solmussa.
Kombinaation tulee olla siis "tyylikkyys, luotettavuus ja tehokkuus"! - Tai lottovoitto?
... kirjoitti:
liian kallis, mutta tarkoitus olisi ajaa autolla, johon voi luottaa kesät-talvet... Ei siis kiinnosta seistä tienposkessa ihmettelemässä, kun rippikouluikäisessä M3:ssa on joku helvetin kallis tripla-vanos solmussa.
Kombinaation tulee olla siis "tyylikkyys, luotettavuus ja tehokkuus"!No kaikkea ei saa ilman rahaa, tai sitten on vaihdettava merkkiä sellaiseen missä on tarjolla turboversioita, väännettävä ruuvista ja toivottava että kestää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26416953Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235458- 1152581
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152058Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361762Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111996- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32880Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44880