skorpparin naisen luonne...

Millainen on skorpioni naisen luonne? Rehellisiä, Luotettavia? onko tutustumisen arvoinen?
42379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Puhun totta ja pidän myös jos minulle puhutaan totta mutta jos saan toisen valheesta kiinni niin se ihminen ei ole minkään arvoinen minulle.

Äänestä

Itsekäs superego-mies tekee minusta ehkä maailman ärsyttävimmän ihmisen. Itsestään liian epävarma mies saa minut sääälimään häntä, ja se mies vasta onkin säälittävä.

Rehellinen kyllä, toimimattomassa suhteessa ei kauaa jaksa pelleillä.

Tutustumisen arvoinen? Hmm, vaikea sanoa. Oletko sinä? =)

Äänestä

Ehkä se sellainen on ainakin minulle ominaista, että mitään ei salailla sellaista tärkeää. (Tietysti salaisuutensa on kaikilla, enkä minäkään ole kaikkea edes lähimmille ihmisille tai kenellekään ylipäätään kertonut).

Mutta tarkoitan sitä, että mitään ei peitellä sellaista, mikä kuuluu meidän kotiin ja arkipäivän elämään (muuten kuin intiimimmät asiat joista tietenkään ei muiden tarvitse tietää). Minusta, jos perheessä on keskeneräisiä asioita puhuttavana ja riitoja käsiteltävänä, niin vieraat saavat joko kuunnella tai heillä on oikeus poistua, jos eivät välitä kuunnella.

En pelkää näyttää itsestäni huonompia puolia muiden nähden, vaan aivan samalla lailla huudan ja melskaan vieraidenkin (aikuisten) nähden. Meidän koti ei ole mikään hotelli, jossa vieraita palvotaan sen enempää kuin meitä kumpaakaan, vaan vieraat saavat lähteä omiin koteihinsa jos ei kelpaa ja kärsi katsella.

En todellakaan halua vieraiden takia esittää mitään enkeliä, ja olla sitten taas eritavalla kahdenkesken kumppanini kanssa. Tunteet pitää näyttää ja asioista puhua silloin kun asiat vaivaavat mieltä, eikä sitten seuraavana päivänä tai seuraavalla viikolla. Kun asiat käsitellään heti, niin ne eivät kasva isoiksi möykyiksi, jolloin sitten olisi entistä vaikeampi ratkoa ongelmia.

Meillä kuitenkin juoksee vieraita harvasen päivä, ja yhteistä laatuaikaa ei tahdo olla, joten en haluaisi, että vieraiden takia oma parisuhde joutuisi karikolle.

Tässä yhdenlainen kuvaus skorpparinaisen luonteesta.

Äänestä
  • Mun luonne on melko päinvastainen. eli mun mielestä on epäkohteliasta riidellä vieraiden läsnäollessa, ellei jotain todella perusteellisen mullistavaa ole tapahtunut. asettaa vieraat kurjaan asemaan, kaiken kaikkiaan noloa. inhoasn sitä, kun ihmiset saavat hirveitä kohtauksia pikkuasioista julkisilla paikoilla tai vaikkapa kotibileissä.

    toisaalta pidän yllä huolta, ettei kodissani ole alvariinsa vieraita. pidän yksityisyydestä ja omasta rauhasta, vaikken varsinaisesti asioitani salaile tms.

    eli ihan erilainen skorpioni olen kuin sinä:-)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


männimonni kirjoitti:

Millainen on skorpioni naisen luonne? Rehellisiä, Luotettavia? onko tutustumisen arvoinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu