AUTOVAKUUTUKSET

23677
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos alkaa tuntua siltä että maksat vakuutusyhtiölle tyhjästä,kannattaa huomata että vakuutusyhtiön vaihtaminen edellyttää ilmoitusta ajoneuvorekisteriin,eli uuden rekisteriotteen hakemista viikon sisällä muuten vanha vakuutus jää voimaan ja vaihdos raukeaa.

Äänestä

useimmiten uusi vakuutuyhtiö korvaa rekiterin vaihtamisen kasko vakuutuksesta tai muista vapaa ehtoisista vakuutuksista,KANNATTAA kilpailuttaa kaikki vakuutukset vuosittain,se lähin ei ole edullisin eikä Turvallisin.on satojen eurojen eroja ja omavastuut ja korvausperiaatteet samat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VÄINÖ kirjoitti:

http://www.vakuutusneuvonta.fi/Vakuvert/auto2004/autove09.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu