Hei,
voitko sinä valaista minulle, mihin tämä avioliittooni kariutui, kun mies ei ala asiasta puhumaan? Tuleeko hän päätöstään katumaan? Olemme nyt muutaman kuukauden erillään asuneet. Tällä hetkellä välimme ovat ystävällismieliset - ei muuta. Miten tästä eteenpäin?
voitko sinä valaista minulle, mihin tämä avioliittooni kariutui, kun mies ei ala asiasta puhumaan? Tuleeko hän päätöstään katumaan? Olemme nyt muutaman kuukauden erillään asuneet. Tällä hetkellä välimme ovat ystävällismieliset - ei muuta. Miten tästä eteenpäin?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oletko tullut ajateleeksi,että tässä on kysymys sinun mustamaalamisesta miehesi silmissä.Tähän tämä rakkaus lopahti.Tästä tämä kaikkivastoin käymien murhe tuli elämäänne.Mutta eroa en näe välillänne, tapahtuvan.
No eipä ole käynyt mielen vieressä. Kuka minua on mustanmaalannut ja millä tavalla. En sillä sano, että olisin täydellinen, mutta olen vain todella hämmästynyt.
Milloin tässä alkaa käänne toiseen suuntaan? ;)
Ihanaa, että äkkäsin sinut täällä.
No sitä edistystä on jo tapahtunnut.Keskustelu hetket tuottavat tulosta.Tämän kesän aikana tapahtuu muutos parempaan.Yhdessä olette syksyllä.
Kiitos sinulle tosi paljon. Jään mielenkiinnolla odottamaan, mitä tapahtuu. Sinänsä kyllä edistystä on tapahtunut, kun emme ole toistemme kurkuissa kiinni ja mahdumme samaan huoneistoon. Katsotaan mitä kesä ja syksy tuovat tullessaan.
Kiitos vielä kertaalleen. Oli tosi yllätyksellinen vastaus - positiivisessa mielessä.
Onko mies vai nainen? tuttu minulle? siis tämä "maalaaja". Vai onko konkreettisesti maalari?
Nainen on kysymyksessä.
Jahas, taitaa sitten olla minulle tuntematon tapaus. Eli ilmeisesti hän on miehen kertomaan perustuen, antanut minusta negatiivista kritiikkiä ja vähän niin kuin lietsonut. Liekö ollut oma lehmä ojassa.
Tulipas vähän mietiskeltävää.
Kiitos tosi paljon! Sinusta oli paljon apuja. Ilmankos miehellä ei ole mitään puhuttavaa minun kanssa. Arvaas kerran, heräsikö monta lisäkysymystä, mutta en enää kehtaa sinua vaivata. Olet ollut minua kohtaan jo enemmän kuin ystävällinen.