Voiko joku kertoa kun salazopyrinistä tulee huono olo voiko vähentää annosta ja meneekö huono olo ohi jos jatkaa sisukkaasti vain. Olen syönyt vasta kuukauden. Ja miten nopeesti rupee vaikuttamaan kun minulla ei vielä vaikuta ollenkaan pitääkö syödä pitempään.
salazopyrin
5
1667
Vastaukset
- sivuoire
Mulla pahoinvointi meni aikanaan ohi. Tosin monta kertaa jouduin vähentämään ja tosi varovasti nostin aina annosta. Oli tuuletuksen paikka kun sain pidettyä 4/vrk ;) Mulla lääke alkoi vaikuttamaan kipuihin vasta useiden kuukausien jälkeen. Se että lääkkeestä tulee sivuoireita, kertoo että lääke alkaa vasta vaikuttamaan elimistössä ja siitä menee oma aikansa ennen kuin vaikuttaa sairauden oireisiin.
- tuuli
kiitos sinulle vastauksestasi. Otin nyt illalla vain yhden jos olisi parempi olo.
- lääkärin kanssa
tuuli kirjoitti:
kiitos sinulle vastauksestasi. Otin nyt illalla vain yhden jos olisi parempi olo.
Mutta kuten pakkauksessa lukee, keskustele muutoksista lääkärin kanssa. Ei kannata vähentää eikä nostaa annosta nopeasti.
- minä vaan
salazopyrin-lääkityksen vähäksi aikaa kun oireena tuli huimausta ja korvien soimista,nivelet alkoi kipeytyä varsinkin sormista. söin lääkettä n.3kk loppu-aikana vain 2 tabua päivässä.
- Pike
Minulla meni 2kk ennenkuin alkoi vaikuttamaan.Lääke ei sopinut minulle, tuli kuumeilua,yskää sekä eos-lukema nousi. Joten jouduin lopettamaan.Olen muutenkin herkkä kaikille lääkeaineille, joten ei ihme.
Mutta odota vielä 1kk, jos menee samalla tavalla kuin minulla.Onnea yritykseen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1067492
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1045274Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253471Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352544Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3531515Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?571330