Itselläni on nyt semmonen onnellinen tilanne että olen viimeinkin löytänyt tyttöystävän. Nyt pelkään,että kun hän alkaa pikkuhiljaa varmasti tajuamaan ettei minulla ole juurikaan minkäänlaista sosiaalista elämää muuten, hän dumppaa minut. Itse hän kertoo kokoajan mitä on tehnyt päivän aikana kavereittensa kanssa jne, on sitten aika noloa sanoa että "mitäs mä nyt jotain kirjaa lueskelin kotona koko päivän..."
Seurustelusta
5
910
Vastaukset
- ni luettais
sylikkäin... :)
- olkoon
Ei haittaa, on kai se jo huomannut mitä puuhaat.
- ceons
:-)
- oma itsesi
monesti vastakohdat täydentävät toisiaan. Kerro sinä hänelle mitä kirjoja olet lukenut.. Hän saattaa ajatella, "-minä se vain tapailen kavereitani ja tuo fiksu kaveri LUKEE".
On minullakin mies joka urheilee ja minä istun sillä aikaa kotona. Ei siitä tarvitse tuntea alemmuuden tunnetta että on erilainen kuin toinen! - rumasielu
Jos se ihminen oikeesti on seurustelun arvoinen, niin sen pitää hyväksyä sut sellasena kuin sä oot. Eikös?
Kerro sille vaikka niin, että sulla ei ole kovin läheisiä kavereita, joiden kanssa käydä ulkona, mutta olisit tosi kiinnostunut käymään ulkona vaikka hänen kanssaan. Eikä se ulkona käyminen tarvi olla mitää koomailua baareissa. Yhdessä voi käydä vaikka puistoissa, kävellä kaupungeilla, piipahtaa rauhallisella terassilla jne.
Hitto sä oot onnekas, kun sulla on joku, jonka kanssa sulla on mahdollisuus normaaliin elämään!
Tai miksette voisi myös katsoa himassa jotain jänskää vuokra-leffaa tai tehdä yhdessä ruokaa?
Mitä enemmän osoitat hänelle positiivista huomiota, niin sitä enemmän saat hänet sinun puolellesi pahaa maailmaa vastaan.
Jos sulla kuiteski on jo se tyttöystävä, niin kai sinussa on "jotain sellaista", että joku sun kanssa on ylipäänsä halunnut alkaa seurustella.
Et ole mikään toivoton tapaus!
Ole vain rehellinen ja kerro miten asiat on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216685Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235370- 1152545
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152010Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361742Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111975- 59941
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28849Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43843