Siemens Cl75+akku

Juups, sain sitten ton puhelimen ja nokiaan tottuneena toi akku hieman harmittaa. Yhden puhelun tai pelin (kummatkin lyhyitä) jälkeen tolppa tippunut? Ylimääräiset toiminnot ovat kiinni kuluttamasta akkua ja silti kolme päivää kestää vain. Normaalia? KUin teiän akut kestää?
2463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mul on siemensin m65. Petyin akkuu heti kärkeen sillä se kestää noin päivän. Eipä mikään aikasempi puhelin ole vetäny vertoi nokian akuille

Äänestä
  • Muutamalla tutullani on ko. puhelin ja akku kestää useamman päivän. Mahdollistahan on että olette uutuuden viehätyksessä rämpänneet puhelinta koko päivän ja teillä on näytönsäästäjiä ja vilkkuvia valoja koko ajan päällä, mikä myös vie virtaa. Itse olen käyttänyt myös puhelinta ja ns. "värkännyt" mutta ei siitä akku ole sen aikana traagisesti tyhjentynyt. Muistitteko ladata käyttöönoton yhteydessä tarpeellisen määrän ?!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tirre kirjoitti:

Juups, sain sitten ton puhelimen ja nokiaan tottuneena toi akku hieman harmittaa. Yhden puhelun tai pelin (kummatkin lyhyitä) jälkeen tolppa tippunut? Ylimääräiset toiminnot ovat kiinni kuluttamasta akkua ja silti kolme päivää kestää vain. Normaalia? KUin teiän akut kestää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu