Aseita venäjältä

onko kukaan tuonut? Varmasti melkonen paperisota? Pirun edullisestihan niitä saisi sekä vanhaa että uutta sieltä.
71322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

-98 toi npippuri sumuttia puolentusinaa ja suomen tulli huomas ne junassa, sakkoa ampuma-aserikoksesta muutama satku.

Baikalin lilmapistoolin toin kolmevuottasitten ilman ongelmia.

Oikean aseen ostamisen luvilla luulisin olevan suht koht mahdotonta zuhnalle, toisaalta eipä noi venäläiset aseet suomessakaan omaisuuksia maksa.

Äänestä

Kyselin kerran Kostamuksen aseliikkeestä hintoja ja huomasin, että suomessa ainakin siellä esillä olleet aseet olivat halvempia. Tavallisia metsästysaseita olivat.
En sitten tiedä jos jokin erikoisempi olisi vaikka halvempi.
Millaisia aattelit?

Äänestä
  • lähinnä reserviläiskivääreitä ja vanhoja sodanaikasia aseita yksityisiltä(ovat halpoja!)

    Äänestä

  • Ase-Aatami kirjoitti:

    lähinnä reserviläiskivääreitä ja vanhoja sodanaikasia aseita yksityisiltä(ovat halpoja!)

    1939-44 olisi ollut tarjolla venäläistä sotilasteknolgiaa, ammuksia jne. Tarjontaa oli aivan liikaakin. Vastineeksi jouduimme tarjoamaan suomalaista ja saksalaista aseteknologiaa rajan takana.

    Äänestä

  • Ratter kirjoitti:

    1939-44 olisi ollut tarjolla venäläistä sotilasteknolgiaa, ammuksia jne. Tarjontaa oli aivan liikaakin. Vastineeksi jouduimme tarjoamaan suomalaista ja saksalaista aseteknologiaa rajan takana.

    Kyllä sitä on tarjontaa vieläkin yllinkyllin! Mutta miten lupapolitiikka! Sitähän tässä kyselin että onko kukaan onnistunut venäjän byrokratiasta selkoa!!!
    En näät halua tuoda laittomia aseita maahan yhtään kappaletta!

    Äänestä

Kiikarit on halpoja.Ostin Talikkalan torilta kaukoputken 60e.Metallirunkoisen .Kiikaritähtäimiä ois ollut myös puukkoja teräviä valmistusmaa USA:Tussari kaupoista en tiedä 8.6.06 ois meno mä tähyilen jos näkyy kerron sopiiko.? En tiedä paperisodasta .Tarvittavat paprut varmaan .Mulla on tilauksessa sivuvaunullinen oon oottanut vuoden siellä ei tunneta sanaa HETI se on venyvä käsite.30-60min.Voi olla että antavat osoituksen asekauppaan ""SUOMEEN""

Äänestä
  • eihän tuo ikinä haitaksi ole! Tosin muutamia on jo tullu vastaan mutta ei sitä mitä haluaisin, nimittäin yksityiseltä sektorilta. Ja niistä ei ota selvää onko edes luvallisia... Tai muutakaan..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ase-Aatami kirjoitti:

onko kukaan tuonut? Varmasti melkonen paperisota? Pirun edullisestihan niitä saisi sekä vanhaa että uutta sieltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu