Tähän tilanteeseen ei kukaan halua. Joudun nimittäin elämään työni puolesta samoissa piireissä henkilön kanssa jota rakastan.
En kuitenkaan eräästä syystä pääse häneen yhteyteen.
Ihannetilanne olisi jos jompi kampi erkaantuisi tai oltais yhes sillai, mutta ei...
Nyt joudun riutumaan tässä tilanteessa.
Elämä on.
Riistävä tilanne
14
1578
Vastaukset
- ........................
tämä kyseinen henkilö aiheuttaa toiminnallaan minulla valtavaa tuskaa.
- sulla on kaksi
vaihtoehtoa. Näyttää ettet kestä sitä tai sitten kestät.
- luovuta!!
Miksi ette voisi edistyä tai ainakin yrittää? Tunteeko toinen samoin?
- uutta...
Pistät tunteet sinne työpaikan jääkaappiin työpäivän ajaksi ja otat sitten lähtiessä mukaan. Välttelet ko. henkilöä mahdollisuuksien mukaan. Toimii! :)
- toinen ...
ei tiedä tuntemuksistasi mitään? Ja valittelet täällä?
- ...........................
:-(
- - ei ap -
... sitä on melkoisen läpinäkyvä ihastuneena, joten yleensä se toinenkin kyllä jotain huomaa. Aina asialle ei kuitenkaan voi/halua tehdä mitään ja juttu kuitenkin painaa mieltä.
Olen itse ollut hieman ihastunut/tykästynyt työkaveriini ja välttelin häntä mahdollisuuksien mukaan. Tosin kerroin hänelle myös sen, että pidin häntä mukavana. :) - hyvältä
- ei ap - kirjoitti:
... sitä on melkoisen läpinäkyvä ihastuneena, joten yleensä se toinenkin kyllä jotain huomaa. Aina asialle ei kuitenkaan voi/halua tehdä mitään ja juttu kuitenkin painaa mieltä.
Olen itse ollut hieman ihastunut/tykästynyt työkaveriini ja välttelin häntä mahdollisuuksien mukaan. Tosin kerroin hänelle myös sen, että pidin häntä mukavana. :)varmaan kuulostaa toi sana mukava. Varmasti oli ihan oikein sanoa juuri niin. Olisit sanonut vielä että välttelin sua vaan siksi kun olit niin mukava. Ainoastaan siksi. En missään tapauksessa sen takia että olisit ruma jne.
- .............
hyvältä kirjoitti:
varmaan kuulostaa toi sana mukava. Varmasti oli ihan oikein sanoa juuri niin. Olisit sanonut vielä että välttelin sua vaan siksi kun olit niin mukava. Ainoastaan siksi. En missään tapauksessa sen takia että olisit ruma jne.
sanot noin cain koska et halua "loukata".
- - ei ap -
hyvältä kirjoitti:
varmaan kuulostaa toi sana mukava. Varmasti oli ihan oikein sanoa juuri niin. Olisit sanonut vielä että välttelin sua vaan siksi kun olit niin mukava. Ainoastaan siksi. En missään tapauksessa sen takia että olisit ruma jne.
Välttelin häntä vasta sen jälkeen kun olin sanottavani sanonut. Huomasin hänenkin välttelevän minua, mutta joskushan me jouduttiin törmäämään. Iloisesti tervehtien tosin.
- - ei ap -
- ei ap - kirjoitti:
Välttelin häntä vasta sen jälkeen kun olin sanottavani sanonut. Huomasin hänenkin välttelevän minua, mutta joskushan me jouduttiin törmäämään. Iloisesti tervehtien tosin.
... saatte olla ihan sitä mieltä kuin haluatte. Meille jäi joka tapauksessa hyvät välit, kun vaihdoin työpaikkaa.
- juuri
............. kirjoitti:
sanot noin cain koska et halua "loukata".
varsinkin haluan loukata.
- helvetin utelias
yhes sillai?
- kun oisit
Se tietty ihminen ja ajattelisit musta noin, olet kyllä mua vältellyt. Ei olla nähty aikoihin, mutta ehkäpä tässä lähiaikoina olisi tilaisuus nähdä, mutta taidat jatkaa välttelyäsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455040Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1131594Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481219Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101149- 131103
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171007Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76969Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v3875Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57769Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27743