apu närästykseen ja ilmavaivoihin

homeopatiasta?

Osaisitteko neuvoa, että löytyisikö homeopatiasta apua ilmavaivoihin ja närästykseen? Tällä hetkellä oikeastaan pahin vaiva on ilmakuplien nouseminen kurkunpäähän ja se sattuu ja ärsyttää kurkunpään kokonaan. Haukottelukin tekee kipeää ja pahentaa tilannetta. Lääkärin määräämiä myrkkyjä en enää haluaisi käyttää, kun niistä ruoansulatus hidastuu.

Oireilu alkoi n. ½ vuotta sitten ja sen jälkeen ei tervettä päivää ole ollut. Nyt jätin leivän pois ja sain siitä hieman apua. Röyhtäillä ei tarvitse enää ihan koko ajan, mutta kipu on kyllä kurkunpäässä. Varmaan paraneminen kestää aikansa.

Käytän nyt entsyymejä ja maitohappobakteereita. Onko muita vinkkejä? Mitä ruoka-aineita kannattaa myös välttää. Tällä hetkellä tuntuu, että mitään ei kärsi syödä. Maito on ollut pannassa pitkän aikaa.

Kokeilen mitä vaan, että saan taas normaalin elämäni takaisin. Painokin on tippunut 10kg.

5

5897

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puoskari2

      Hei, apteekista saa reseptivapaita kuplaton, kait, valmisteita. Apteekkarilla on myös sitten vahvempia kapseleita ilmavaivoihin kun pyytää. Ne on kylmäkaapissa.

      Riisi hellii vatsaa! Jätä ruis ja pottu pois vähäksi aikaa, nekin on aika pahoja. Kamomilla tee tappaa vatsasta myös viruksia, joten itsellä se on auttanut ja myös lakritsitee. Lakritsitee auttaa ummetukseen ja samalla vähentää kaasun muodostumista.

      Sitten reikikin on aika hyvä, ilmeisesti hoitomuotona?

      Enpä tiedä homeopatiasta.

    • närästykseen.

      Kaurahiutaleita lusikalla raakana suuhun vaan.Jos paha närästys uusi käsittely. Nuku oikealla kyljellä sillon mahaportti pysyy kiinni.Älä missään nimessä syö paistettua ruokaa ei raakoja vihanneksia. Käyppä sivustolla www.Biolatte.com
      Äläkä unohda juoda piimää.
      Itse olen jo paremmalla puolella tämän kyseisen närästyksen kaa.

      • dupaduu

        Biolatte on huijarifirma, jonka ranskalainen omistaja jättää tehtaille maksamatta tuotteet ja myy ne Suomessa ja tilaa taas eri puolelta maailmaa olevasta "lääketehtaasta" tavaraa. Älä osta niitä.


    • tiedän kyllä

      Ruokatorven ärsytyksen kanssa ei ole leikkimistä
      Ota muutaman kerran päivässä kunnon hunajaa. sellasta, jota ei ole kuumennettu paljoa. Terveyskaupassa on hyviä tuotteita Silica nste ja imeskeltävät tapletit auttaa. Älä syö mitään missä on tomaattia, älä juo valkoviiniä alä syö illalla.

    • Mieeee32

      Nux vomica auttaa närästykseen, kysy ohje vaikka paikallisesta luontaistuotekaupasta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      77
      1816
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1192
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      954
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      869
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    6. 77
      692
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      664
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      618
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      54
      608
    10. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      561
    11. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      63
      561
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      538
    13. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    14. 36
      504
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      442
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      408
    20. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      398
    Aihe