Ei ole krapula yhtään. Kun olen rehelliseksi tunnettu, niin saan luotollakin Virosta tuotua kossua vaikka ämpäritolkulla. Sehän se piti hakea.
Se juuri on pirullista, että heti kun saa silmät auki, niin ensimmäinen ajatus on päässä, että mistä saa huikkaa?
Kunto mennyt niin huonoksi, että kun eilisen kossun jämät aamusta pistin huiviin, niin tuli keskellä päivää unta palloon neljä tuntia. Se on makkuri se.
Järki vielä jotenkin pelaa, ja olen puntaroinut vaihtoehtoja. Pitäisikö maanantaina mennä A-klinikalle vai soittaa ainoa sisko avuksi? Sisko sattuu olemaan mielisairaanhoitaja, eikä messua turhia. Toisi ainakin syötävää, ja veisi mielellään katkollekin, mutta sinne muumiogalleriaan en enää lähde tepastelemaan, vaikka paikka itsessään on hieno.
Siskolta jos pyytäisin, niin voisi tuoda huomenna vaikka muutaman huikankin, mutta joku sukuylpeys estää sen, että vähällä en ala hänelle ruikuttamaan.
Se on vaan nyt käsiteltävä tämänkertainen kossu, ja katsottava siitä eteenpäin, että lähteekö henki vai ei?
Terveisiä poppamiehille.
2
327
Vastaukset
- päihteeton yksilö
Siinäpäs on pulmaa ratkaistavaksi kunnolla. Juonko?.En. Juonko?. En. No taidanpa juoda. En sittenkään. No tänään juon, huomenna lopetan, tai ylihuomenna tai uudenvuodenlupauksena lopetan, tai................?
Koeta nyt hyvä mies jo päättää äläkä emmi.
Me poppamiehet ja naisetkaan emme voi sinua auttaa kun et itsekkään tiedä mitä haluat. Koeta päättää!
PÄÄTÖS RAITISTUA ON YKSIN SINUN, me emme päätä puolestasi!!!!
ÖRVELÖ ITSE PÄÄTTÄÄ MITÄ ÖRVELÖ TEKEE!! - mähikäinen
ihte käyny linikalla ja en ainakaan suosittele sitä. Sieltä et saa kun kourallisen pillereitä ja leiman otsaan, että juoppo.
mikä on makkuri?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2925496- 705066
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484166- 513850
- 423493
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo893133Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv723006- 422197
- 492138
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272088