hei ajattelin kirjoittaa tänne tänään kun olemme yrittäneet miehenikanssa 3matta lasta. no tänään piti menkkojen alkaa eikä ole vielä kuulunut. no tein 2 raskaustestiä ja molempiin testeihin tuli viiva kontrolli ikkunaan.. mutta huomasin että molemmissa testeissä oli niin sanotusti haamuviiva.. eli todella todella himmeä viiva... voiko tällaiseen tulokseen luottaa??? eli olenko raskaan vai en? kiitos etukäteen
haamutesti
11
12746
Vastaukset
- elli!
minusta kyllä kuulostaa että olisit raskaana,,mutta voithan toki odottaa pvän tai 2 ja tehä uuden testin=)
Onnea odotukseen=)- Aikku
Minä sain myös jouluaattona haamun, selvän sellaisen mutta ennen kuukautisten pois jääntiä.. nyt kohta 25 raskaus-viikkoa täynnä :)
- minä vain
kävi samalla tavalla ja täällä nyt odotellaan pikku taaperoa=)
Tsemppiä=)- mira
niin joo siis mua todellakovin arveluttaa ton testin luotettavaisuus kun se viiva oli niin himmeä niin himmeä.. pitää oikein läheltä kattoa että viiva edes erottuu.. siksi epäilyttää että voiko tohon testiin edes luottaa??? kiitos kaikille vastanneille;)
- Minnis..
Mulle tuli tänään selvä, aika vahvakin viiva kontrolliviivan lisäksi (aconin testi).
Nyt on kuitenkin vasta kp25 25/28...
Silti sitä haluaisi jo uskoa... välillä ei tiedä, mitä ajatella, niin tätä on toivottu!! - Minnis..
mira kirjoitti:
niin joo siis mua todellakovin arveluttaa ton testin luotettavaisuus kun se viiva oli niin himmeä niin himmeä.. pitää oikein läheltä kattoa että viiva edes erottuu.. siksi epäilyttää että voiko tohon testiin edes luottaa??? kiitos kaikille vastanneille;)
Kyllähän haamukin on plussa!!
- väriä
Mikäli viivassa on väriä, niin silloin se on haamuviiva eli plussa. Joissakin testeissä saattaa kuitenkin kuultaa viivan paikka läpi, se on väritön viiva ja tällöin ei ole kyse haamuviivasta.
- mira
testin viiva on sellanen todella todella himmeä mutta hiukan punerteva.. ohut punertava ja todella himmeä viiva?
- haamuviivalta
mira kirjoitti:
testin viiva on sellanen todella todella himmeä mutta hiukan punerteva.. ohut punertava ja todella himmeä viiva?
Kyllä se sitten haamuviivalta kuulostaa. Muutaman pv kun meltat odottaa ja testailet uudelleen niin eiköhän jo ala selvemmin viiva näkyä :-)
- neena
moi!
aattelin kans sulle laittaa siitä kuinka mä tein kp 27 erittäin memga hyper ohuen melkein näkymättömän haamun ja siitä 3 päivää eteenpäin haamu olikin jo paljon vahvempi punainen PLUSSA!!!
eli aika ajoissa mullakin näytti haamua!!
kp 27\27-32
tänään kp 33 ja vielä kaikki on mahdollista...eli ultrauksen jälkeen voin vasta huokasta helpotuksesta!
peukkui !!!!- mira
tänään tein uuden testin ja plussaa näytti:) ihanaaa!!!!! kiitoksia kaikille vastanneille;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996053
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963045Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282843Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262105Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774