Elikkä, onko tässä pyörässä mitään tyyppivikoja, tai asioita joihin kannattaisi kiinnittää huomiota kun pyörää ollaan menossa katsomaan?
Ja miten kuristukset on toteutettu pyörässä? Ihan normaalisti pakoputkessa vai miten?
Ja miten kuristukset on toteutettu pyörässä? Ihan normaalisti pakoputkessa vai miten?
Vastaukset 4
Vanhimmat
että pyörä on tarkoitettu pääosin niille jotka ajavat vähän pidempiäkin matkoja. huomioon kannattee ottaa se, että se on helvetin ruma ja laiska kulkemaan huiput yks pääl 115km\h !!! yeah
Sellainen asia huomioon että jos on pidemmällekin matkalle suunniteltu niin ei se tarkoita että sillä ei voi ajaa vaikkapa 3km lenkkiä!
Huiput 115km/h aika hyvin 11kw koneelle kuitenkin ,eihän 11kw olw esim 44kw eli pakkohan se on jossain näkyä ?
JOU MAN
"vittu hajapusa mennee 300"
Tyyppivioista en ole kuullut .Varadero kuskit ovat hieman keksimääräistä fiksummin käyttäytyviä joten pyörät yleensä hyväkuntoisia ja onhan se yli 6000 euron hintakin jo merkki honda laadusta.Kulutus on 3-4/100km kaksipäälläkin iso tankki 17l myös V-2 kone käy hienosti.
Kuristuksia ei ole sillä rakennettu 11kw:ksi.Kaikkeahan voi toki virittää mutta miksi ? sillä se on aivan kelpo kunnossa alunperinkin mitä nyt suuttimet hieman liian pienet kuten nyky koneissa on järjestään.
Pyörä on kunnon kokoinen ja hyvä ajaa vaikka kuinka paljon ja kauas huom ! kaksi päällä,pimutkin tykkää hyvästä kyydistä/myöskin ajamisesta.
Pyörä on hyvän näköinen oikean mpn näköinen ei mikään näsäsri kaahaus lasten teini pojujen pikkurimpula.
Huonot puolet: Perheen iskäkin kehtaa ajaa sillä joten joskus on parkkiruutu tyhjä ja ukko ajelulla. Osta esim näsri niin saat ajaa itse sillä ei raavas mies kehtaa eikä mahdu ajamaan.
Joka pyörä on yksilö joten ota joku kokenut kaveri mukaan niin huomaa kunnon ajolenkillä jos on ongelmia.
joo samaa mieltä olen ku edellisen viestin kirjoittanu. On ihan helvetin hyvä ajaa, mutta yks miinus on pakko antaa tuosta että kun sillä ei taho rekkojen ohi päästä tuulisella ilmalla. Minkähän kokoiset suuttimet siinä on vakiona?