juu eli takajarrut vm.92 pösössä taasen eritehoiset. mitäs teen nyt niille? pitäskös vaikka sylinterit vaihtaa tai jotain?
405 takajarrut
4
506
Vastaukset
- seuraavaksi ne sylinterit
Jos käsijarru pitää tasaisesti niin jarrukengät ja -rummut lienee kunnossa.
Sylinterit olisi tietysti helpointa vaihtaa seuraavaksi. - kysymyksiä...
vaihda kuule rummut,jarrukengät,jouset,sylinterit,jarruputket,jarrunesteet ja kaikki muu jarruihin liittyvä,niin pitäis alkaa toiminaan.
Tai vaihda autoa. - jos jarrupalat
jarrurummut/levyt ovat kunnossa, syy löytyy takeltelevista käsijarruvaijereista. Tarkasta,että vaijerit liikkuvat hyvin edestakaisin.
- Sulo
Tarkemmin tietämättä autosi mallia, niin tuo on yleensä ongelmana epätasapainoon. Luultavasti jousi poikki ja venttiilinastat jumittuneen pikkaisen eri asentoihin. Herkistele venttiilit ensin toimimaan, sitten vasta katsele muita paikkoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455020Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121580Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481159- 131073
Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella10106981-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome17997Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76959Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v2862Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57759Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27723