minulla on niin saatanasti finnejä.
Mustapäitä nenä täynnä.
Kasvon rasva määrällä voisi voidella vaikkapa ruisleivän.
Kaikkea olen kokeillut, muttapa mikään ei ole auttanut. Proactiv TV:shopista ei auttanut paskaakaan, joten nyt tahtoisin vain kuolla (on pahempiakin murheita)
minulla
2
349
Vastaukset
- jimbo
Jos vaivaa noin kovasti niin unohda nyt tvshopit sun muut ja varaa itsellesi aika kunnon ihotautilääkäriin (ei mitään tavallista terveyskeskusten pälpättäjää). Sille meet ongelmasi kanssa ja pyydät apua niin eiköhän se siitä lähde. Ja ihan vaan neuvoks, että vaikka kuinka tekis mieli/vituttais niin anna niitten finnien olla rauhassa niin kauan kuin mahdollista, muuten saat aikaan vaan arpia..
PS. ja mene apteekkiin, osta sebamedin pesupala ja humektan tai aqualan l rasvaa, monelle olleet avuksi itse lääkärien mömmöjen ohella.- minä
Itsekin monia litkuja kokeilleena, se kaikkein paras ehkä sittenkin on nämä 3,5 pH:n happamat koko vartalon pesunesteet, joita saa huokeaan hintaan apteekista. Kuivattavat vaan aika paljon, joten hyvä kosteusvoide on tarpeen. Itselläni on sekä Humektania että Favoran herkän ihon aloe vera-geeliä, mutta olen itse suosinut kosmetologilta saatavaa PurePore 24 h sekaihon kasvofluidia.
Avenen tuotteita aion myös kokeilla voiteiden osalta, koska sopivat herkällekin iholle ja vähentävät punoitusta. Tällä hetkellä on käytössä Avenen kosteuttava ja rauhoittava terveyslähdesuihke.
Jos olet nainen, niin harkitse Diane Nova e-pillereitä. Auttavat 1-2 kk:den aikana rasvoittumiseen ja 3-4 kk:den aikana pitäisi aknenkin parantua. Sivuvaikutukset ovat mitä ovat, turvotusta tms., mutta kyllä ne helposti kestää, jos saa ihon parantumaan.
Tällä hetkellä minulla vielä tetrasykliinikuuri päällä päällekkäin pillereiden kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h352875Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062671Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv302385Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491904Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
- 271389
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021203- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025