Vihjeitä kaivataan!

Pyydän apua

Evakon edessä 24.11.2005 tapahtui henkirikos. Joku on kuullut ja varmasti nähnyt jotain. En epäile sitä hetkeäkään. Ottakaa yhteyttä poliisiin, vetoan teihin ihmiset! Tämä tekijä voi iskeä pian uudestaan. Jokaisen etu on, että tappajat ja murhjaajat saadaan linnaan. Se on kaikkien etu ja meille omaisille helpotus.

Puhelinnumerot jolla voi ottaa yhteyttä Oulun poliisiin on 08 - 313 71 11 tai 08 - 533 92 50.

Ja jos joku vielä epäröi, niin mitään pelättävää ei ole. Ainut pelko on se, kun tekijä on vapaalla jalalla ja voi iskeä taas..

Kaunis kiitos kaikille jotka ymmärtävät oikeudenmukaisuudesta jotain!

3

2633

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmettelijä.

      olen miettinyt miten ihmiset jotka jotain avoimista tapoista jotain tietävät voivat elää sen asian kanssa ottamatta yhteyttä virkavaltaan

      • viki

        Juu, en osaa minäkään kuvitella, miten sellaisen asian kanssa pystyisi elämään. Ei taitaisi tulla uni silmään. Mietin vaan, että mikä ihme voi olla syynä siihen, ettei asiasta kerro. Pelko varmaankin, koston pelko. Mutta ei sellaisen jatkuvan pelon kanssa voi elää ihmisarvoista elämää, kyllä kai sitä olisi pakko vaan kohdata tilanne rohkeasti, että ilkeäisi edes katsoa itseään peilistä.


    • Pyydän apua

      Tässä tapauksessa voi olla varma siitä, että kukaan ei tule kenellekään kostamaan. Myös poliisi on painottanut, ettei ole mitään syytä pelätä! Ja minä painotan myös ja vetoa teihin ihmiset, olkaa oikeudenmukaisia!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      164
      3583
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      53
      2040
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1098
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1034
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe