LORDI,Kiitoskiitoskiitoskiitos....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja mitä seuraaviin Euroviisuihin tulee,niin eikös ne perkele pidä pitää Rovaniemellä eikä missään vitun Helsingissä! Kyllä sitä ollaan jo haalimassa seuraavia viisuja Hartwalliin sun muualle Stadiin,mutta ei perkele!!
TOMI,PIDÄ HUOLI,ETTÄ VIISUT PIDETÄÄN ROISSA,joohan!!!!!!!!!!!!!
Euroviisut ROVANIEMELLE!!!
5
334
Vastaukset
- .....
ei taida Lordi päättää...Sen verran rahakasta taitaa olla kisojen isännöinti että niistä tahkotaan joka penni mitä irti saadaan..Helsingissä nähdään...
- SuperBlonde
sillä Roilla on tasan yhtäpaljon fyrkkaa kuin jollain surku Stadilla. Et taida edes tajuta minkälainen liikevaihto Roilla yleensä noin niinku on...niin että,Rovaniemellä nähdään.;)
- omppu
SuperBlonde kirjoitti:
sillä Roilla on tasan yhtäpaljon fyrkkaa kuin jollain surku Stadilla. Et taida edes tajuta minkälainen liikevaihto Roilla yleensä noin niinku on...niin että,Rovaniemellä nähdään.;)
mulle sama missä pidetään, kunhan ei Ruotsin puolella. Mutta onko Roissa paikkaa moiselle hulabaloolle? Tuntuu, että pistävät ne pystyyn harwall-areenalla tai messukeskuksessa. Ehkäpä sanottavansa sanovat myös kisojen 4 suurinta rahoittajamaata, jotka ovat rahoillaan lunastaneet ikuiset finaalipaikat.
- Poison
Euroviisujen järjestäminen Rovaniemellä ei ole taloudellisesti kannattavaa ja Rovaniemellä ei ole riittävästi kapasiteettia hoitamaan asiaa. Sen lisäksi Euroviisut on tapana pitää maan pääkaupungissa, kuinka monella maalla voittaja on oikeasti tullut siitä kaupungista missä kisat pidetään? Sitä paitsi Helsingissä itse Mr.Lordikin asuu nykyisin. Helsingissä on sopivat puitteet tämän luokan tapahtumien järjestämiseen.
- SuperBlonde
ootte oikeessa.....kuitenkin.=I....mutta kyllä Roi on ihan ehoton tokaks paras paikka pitää seuraavat Euroviisut,eix nih!=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3955923- 805298
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484326- 523921
- 523709
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1623400Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003164Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky513158- 432269
- 492195