Kyllä se Torikokous pidetään kuitenkin Helsingissä ja taidetaan pitää jatkot Rovaniemelläkin!
ONNEA LORDI!
Annoin kanssa ääneni hänelle --en ole Suomessa ja siksi pystyin soittamaan !
Onnea SUOMI!
6
411
Vastaukset
- my.mm.eli
voin minäkin toivottaa Lordille, sitä tarvitsevat jatkossakin ja Suomelle, että neljänkymmenen vuoden yrityksen jälkeen vihdoin voitonpäivä koitti!
Näinhän se on, että voittoon tarvitaan nykypäivänä "jotain joka säväyttää ylitse muiden", lajissa kuin lajissa.
Sitä vain miettii, että mihin saakka tälläkään tiellä voi edetä. Jossainhan se aina tulee pää vetävän käteen!
Vuosiin en ole seurannut koko Euroviisuja, kun en ole tyylistä tykännyt. Nyt katsoin ihan sen vuoksi kun ulkolaiset ystäväni viestittivät voittoa Suomelle. Oli nuorisosta päin kuulunut sellaista ihastusta hirviöihin!
Ja ainahan se on mukava kuulla kun kotimaalle annetaan kannustusta! Siitä hatunnosto Sinulle ullapulla(toisinpäin)!- ullapulla (toisinpäin)
juhlineetkin sitä jääkiekkokultaa ,ei"hyvää mahantäydeltä" Ja siks"toiseks en tykännyt siittä Carolan kappaleesta ,minusta ne kaikki on sitä samaa . Ja kyllästyn jo katselemaan niitä vähäpukeisia naisia ,olispas ollut samanlaisissa asuissa ("tarkoitan sortseissa ") miehetkin ,kyllä niissäkin löytyy seksikkäitä --ainakin minun vanhoihin silmiini paremmin sopivia .Ja se peppujen värisyttely --kuuluuko ne kaikki siihen kappaleeseen joka on esitettävä . Pisteitä siellä kerättiin pepunpyörityksillä .
Oli pakko sanoa jotain --kun muut ovet niin hiljaa --ainakin tässä minun aloituksessa!
Ensi kauhistuksen ja vihastuksen jälkeen alan vähitellen tottua tuohon ”hirviöön”,
sen takanahan on miellyttävä, kiltti mies.
Tutkin sanoja, - melkein gospelia.
Otti median haltuunsa, sanomansa oli selkeä: suvaitsevaisuus,
ja puhui hyvää englantia lehdistötilaisuudessa.
Kuinkas kappaleen olisi käynyt ilman naamioita?
Rohkea keksintö ja itsensä likoon laittaminen.
Pelottava joulupukkikin on monesti lapselle.
Sarjakuvahahmot elävät kauan (musta naamio).
Naamioiden taakse voi vaihtaa esiintyjiä ei käy kuin Nightwish’in
Kuinka pitkä lienee ”Lordin” elinkaari?- Katleija-T
Ihan kiinnostavaa on kuulla sinulta mitä ne ruotsalaiset siellä Loordista sanoo.
- ullapulla (toisinpäin)
kuullut ja kaikissa lehdissä on ollut huviä artikkeleita. En oikeestaan ole senjälkeen kun Lordi voitti kuullut kenenkään moittivan --kyllähän Ruotsalaiset musikin ystäviä on --tämä on nyt vaan erilaista musaa ,eikä Ballaadia niinkun tavallisesti ja jotain Duettoja euroviisuissa on kuultu.
- kaikki yhteen ääneen: halle...
minä lordin valitsin
niin teki myös eurooppa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 944145
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.663403Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723044SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812519Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52336Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1992095Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302051- 41840
- 52746
- 70745