Era erkani jäälautalla etäämmälle kohti avomerta. Jore mylvi kallionkielekkeeltä jotain, mutta hänen äänensä hukkui sinä yönä rajuna vinkuneeseen tuuleen. Lentokoneesta syöksyi merten syvyyksiin tuhat kyborgia.
Seuraavana päivänä meressä velloi ripulia ikään kuin yöllisen maahansyöksyn jälkimaininkeina. Eran olinpaikasta ei ollut tietoa, mutta Jore vapisi tuskissaan sängyn alla. Pastori Kotivalo asteli sisälle ja totesi profeetallisella äänellään: "Nyt on kyllä järjen ääni vaiennut."
Jore piristyi yllättäen ja riensi Linnanmäelle. Hän kuitenkin hupsahti maailmanpyörästä alas. Hänen kanssaihmisensä saivat hänen peniksestään kiinni ja siinä Jore sitten roikkui aikansa ennen kuin hän syöksyi alas ja menehtyi.
Aikamoista sähläystä.
Jäälautta
Kuuno-Kalevi
2
501
Vastaukset
- ei nappaa
Tulikohan taas syötyä vääriä sieniä?!
- Kuuno-Kalevi
"No solace will be found within elements of the tribe, Sherlock."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad961555- 541053
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että403961- 164913
- 57762
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124737- 51678
- 57651
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38645- 76642