Olen asunut jo yli 20-vuotta täällä pitkällä ja kysyisin toimiiko porissa aina iltaisin tämä ns:"ratsulan kulma" vielä. Kaikkihan tietää mitä siellä ennen iltaisin tehtiin. Olisi mielenkiintoista vain tietää joten vastatkaa kiitos.
RATSULAN KULMA
11
4479
Vastaukset
- oiwjwodijawoij
se on vaan sanonta, ei siellä mitään persittä' myyty.
- utelias
Kyllä Porissa on edelleenkin Ratsulan kulma. Mutta kaikki ei tiedä mitä siellä tehtiin. Kerro niin voin kertoa toimiiko sama juttu vielä
- aaaa
Kaikki jutut ratsulan kulmasta "tyttömestana" ovat urbaanilegendaa.
- kartsan kiertäjä
aaaa kirjoitti:
Kaikki jutut ratsulan kulmasta "tyttömestana" ovat urbaanilegendaa.
Ei toimi Ratsulan kulma kokoontumispaikkana enään, kuten ennen vanhaan 70-80 luvulla. Ne ajat ovat ohi ja menneitä muistoja.
- urbaani legendat
aaaa kirjoitti:
Kaikki jutut ratsulan kulmasta "tyttömestana" ovat urbaanilegendaa.
"Kaikki jutut ratsulan kulmasta "tyttömestana" ovat urbaanilegendaa."
Se oli kylläkin Ravintola Satakunnan edusta ennen vanhaan se legendaarinen paikka. Mistä tytöt lähti rahasta mukaan... - money money
urbaani legendat kirjoitti:
"Kaikki jutut ratsulan kulmasta "tyttömestana" ovat urbaanilegendaa."
Se oli kylläkin Ravintola Satakunnan edusta ennen vanhaan se legendaarinen paikka. Mistä tytöt lähti rahasta mukaan...Lähteehän ne vieläkin, ihan mistä vaan, kunhan on tarpeeks rahaa...
- asioista tietävä
ainakin 70 luvulla ratsulan kulmilla seiso ne ns paremmat tytsyt tai kuvittelivat olevansa parempia ja lihatiski oli kelan ikkunalauta itäpuistossa.
- Parit keikat heittänyt
Kun tiedät minkänäköistä tyttöä haet niin kyllä noita muutama aina löytyy päivystämästä. Saat kyydit taatusti. Ei vaan kannata mennä tuntemattomilta kyselemään että paljonko. Joku amatööri voi löytyä Ratsulan kulmalta tai jostain muualta, mutta niiden kanssa oot äkkiä hankaluuksissa. Itse suosinkin aina noita pro-typyjä.
- adcasds
herätys tännekki t.alfa
- ABC-kissa
Tiilimäen Nesteen huoltis on se paikka, jossa nuoriso nykyään pyörii. Niin, ja Tikkulan ABC.
- Rumors Pori
Ratsulan kulma on lähes lendaarinen paikka jo 80 & 90 luvulla. Silloin Porissa ajettiin autoilla ns. ränni rallia ja siten autot kävivät aina kääntämässä puistojen risteyksissä / varrella ja siten Ratsulan edustalla Itäpuistossa.
Paikka on mitä ihanteellisin sillä KINO elokuvateatteri ja Itäpuiston legendaariset baarit sijatsevat sen aivan välittömässä läheisyydessä. Paikalle oli helppoa järjestää tapaamisia ja autot sai helposti myös aina melkein Itäpuistoon parkkiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18013558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585483Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454930Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493709Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402853Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201791Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525