Suosittelen Sterlingiä

Erittäin tyytyväinen

Ensimmäinen lentomatkani Sterlingillä on ohi, ja olen erittäin tyytyväinen - ei mitään valittamista. Suora meno-paluu lento Italiaan maksoi yhteensä 80 euroa eli ei paha.

Vaikka aluksi epäilinkin... Kannattaa vain seurata vaihtuvia hintoja ja ottaa halvin.

12

1106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      ...

    • hinnat

      Kerropa koska pääsee 80 eurolla?
      Itse kun katson hintoja niin maksaa
      n. 300e luokkaa.

      • meno-paluusta

        Italiaan ei ole kallis.


      • Erittäin tyytyväinen

        Hinnathan vaihtelee lennoille..satuin vaan kerran bongaamaan 23 euroa suunta -maksavat lennot. Plus verot tietenkin.


      • veroista
        Erittäin tyytyväinen kirjoitti:

        Hinnathan vaihtelee lennoille..satuin vaan kerran bongaamaan 23 euroa suunta -maksavat lennot. Plus verot tietenkin.

        Eikö niitä veroja tarvitse maksaa ollenkaan
        vai miksi moista itsepetosta harrastat?


    • kone...

      ...tuo 80-luvulta peräisin oleva MD, vaiko uudempi Boeing?

      • Erittäin tyytyväinen

        En muista, mutta ei se mikään vanhakaan ollut.


    • lennettiin

      Minä tein Prahan reissun Sterlingillä, ja täysin vailla tekstejä ja mainoksia olevalla vitivalkoisella MD:llä ajeltiin mennen-tullen. Ei se mikään huippumoderni laite ollut, mutta ylös nousi ja alaskin tultiin.

      • aina pääsee!

        Käytetäänkö tuota konetta nyt sitten kaikilla lennoilla? MD on hyvä kone, mutta taakse kun joutuu istumaan niin korvat soivat kaksi päivää.


      • jääty :)
        aina pääsee! kirjoitti:

        Käytetäänkö tuota konetta nyt sitten kaikilla lennoilla? MD on hyvä kone, mutta taakse kun joutuu istumaan niin korvat soivat kaksi päivää.

        Ihan tosi, harva kone on ylös jäänyt :) Mutta ihan oikeasti, kyyti oli ihan asiallinen. Paikkavalinta oli vapaa, kuten kotimaanlennoilla konsanaan. Johtui ehkä siitä, että eivät itsekään tienneet, mikä kone lentää :)
        Moottorin viereen en tarkoituksellakaan mennyt, vaan jäin istumaan etuosaan. Niin monta kertaa Finskillä matkatessani olen paikan saanut takaa, ja melu on siellä aivan mieletön.
        Luulen, että tuo sama kone hoitelee kaikki Sterlingin Suomen keikat... jos olen väärässä, viisaammat korjatkaa arvaukseni :)


    • pannaan?

      Lopettaa koko pulju toimintansa Suomessa. Voi tuota halpayhtiöiden riemua...

      • Sterlingin kone

        Suomessa on vain yksi kokovalkoinen MD-80
        joka hoitaa islantilainen JetX


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4892
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3543
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2430
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1558
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1480
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1334
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1222
    8. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1128
    9. 165
      1089
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1057
    Aihe