Olisi 4hlö porukka lähös ilman autoo tallinnasta hakee juhannusjuomia. Saako lyhyellä käynnilläkin (muutama tunti maissa) tuoda juomia niin paljon, kun vaan pystyy kantamaan?Vai onko olemassa jonkinlainen aikaraja? Missä on halvinta? Millä laivayhtiöllä pääsee halviten?
viinanhakuun
tallinnaan
41020
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
on halvin
Voit tuoda niinpaljon kuin jaksat kantaa tai perässäsi vetää,olen nähnyt kärryissä viisi kuusi kaljalaatikkoa ja kolmisen viinamäyräkoiraa päälle.Aikarajoja ei ole,ei edes välttämättä tarvi käydä maissa,osta laivalta,on tosin kallein vaihtoehto.Mene illalla Rosellalla,yövy laivassa,aamiaisen jälkeen maihin kahdeksaksi.Sitten pällistelet vähän ympärillesi ja kulutat aikaa,kymmenen maissa suunnistat rantaa myöden kohti D-terminaalia.Lähes sitä vastapäätä on Rimi ja samassa talossa viinakauppa ja vot!Molemmista löytyy ja halvalla.Älä osta Sadamarketista tai Merekeskuksesta,kalliita ja rosvoja täynnä.Varaa kahden euron rahoja satamassa olevia säilytyslokeroita varten,saat aarteet välillä pois käsistä.Ja kello 16.45 Rosella lähtee taas kotimaahan.Tämä on "Päivä Tallinnassa" risteily.
Viro on EU-maa, eli saat tuoda niin paljon kuin jaksat kantaa.
En tiedä missä on halvinta, mutta jos on ilman autoa liikenteessä ja muutama tunti aikaa olla satamassa, niin ei ole muita vaihtoehtoja kuin super alko ( http://www.viinarannasta.ee/ ) ja Rimi.
Molemmat sataman läheisyydessä.
Eckeröline on halvin laivoista.
jos on MUUTAMA TUNTI aikaa, ehtii Tallinnassa käydä vaikka missä (vaikkei olisikaan autoa).:)