Valinta viidestä

toinen tyttömme
saa nimekseen jonkin näistä

Jenni Lilja Erika

Sara Lilja Erika

Inka Lilja Erika

Neea Lilja Erika

Lotta Lilja Erika

Kaikki kauniita ,jontenka mielipiteitä kaivataan

Toisen tyttömme nimi
Satu Anni Emilia
16820
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

kolme parasta mielestäni ovat:

Neea Lilja Erika (itse pitäisin enempi
Sara Lilja Erika ja kirjoitumuodosta Nea!)
Lotta Lilja Erika

Jenni nimi on ihan nätti myös, mutta sitä nimeätuntuu olevan niin monella, ainakin omassa tuttavapiirissäni, itse pitäisin enemmän nimestä Jenna.
Inka nimestä en ole koskaan erityisemmin pitänyt, nätempi olisi esim Iiris!

Äänestä

Ei tarvinnut kuin lukea nimilistasi läpi - paras erottui heti: Inka Lilja Erika.

Äänestä

vaihtoehdoista!

Äänestä

mun mielestä paras on noista Neea,mutta kirjottasin sen Nea.
Jennistä en oikein tykkää kun niitä on nii paljon,mielummin Jenna.Inkaa ja Lottaa en laittas missään nimessä.Sarakin on ihan ok.

Äänestä
  • Inkalilja niminen kukka on olemassa. Pysy kukkateemassa. Et ole ajatellut suomentaa Erikaa Kanervaksi?

    Äänestä

Sara tai Jenni!!!

Äänestä

Sara Lilja Erika on kaunis ja kasvimainen nimi!
Ja Satu ja Sara sopivat sisarusten nimiksi.

Äänestä

Jenni ei ole enään ihan pienillä lapsilla niin yleinen, laita se. Neea ja Sara tosi yleisiä, snaoisin että Lottakin. inka muuten tosi kiva mutta ei ehkä passaa satun siskolle niin hyvin kuin jenni.
Tunnen eräät sisarukset, jotak ovat Satu ja Jenni.
Ovat kuitenkin molemmat yli 13 vuotiaita.

Äänestä

Jenni on tylsähkö.
Sara liian lähellä Satua.
Neea tosi yleinen nimi.

Inka on kivan pirteä, Lotta taas perinteinen, tosin myös hyvin yleinen. Valitsisin kuitenkin jommankumman näistä. Erika olisi mukavampi muodossa Eerika.

Äänestä

Inka
tai
Lotta

Äänestä

ehdottomasti. Muut aika tylsiä.

Äänestä

inka kuulostaa kaikkein parhaimalta! :)

Äänestä

Inka Lilja Erika

Äänestä

tykkäsin eniten Inkasta ja Lotasta. :)

Äänestä

Hei

noista ehdottamistasi nimistä minun mielestäni kaunein on
Lotta Lilja Erika

Äänestä

Erika, Eerika vai Eriikka?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2xmama kirjoitti:

toinen tyttömme
saa nimekseen jonkin näistä

Jenni Lilja Erika

Sara Lilja Erika

Inka Lilja Erika

Neea Lilja Erika

Lotta Lilja Erika

Kaikki kauniita ,jontenka mielipiteitä kaivataan

Toisen tyttömme nimi
Satu Anni Emilia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu