Suitsa sammuili ensin kaks päivää kesken ajon ja sitten sammuili viimeisen kerran, eikä käynnisty enää. Tulpat, bensat yms vaihdettu, ei apua, paljonko mahtaa maksaa mahdollinen sytkäboxi, jos se siitä hajosi? Kuka korjaisi edullisesti pk-seudulla?
Suzuki 40 hp ei käynnisty
3
1060
Vastaukset
- Vika sytkän
Puolella? Yleensä se katkaisee käytön kerralla. Vähä viittaisi bensapuolella olevaan roskaan. Tai bensapumpun pettämiseen.
- pave
Polttoaine vialta vaikuttais pumppu rikki koita pumpata käsipumpulla kunnes on täysin kova eli kaasarissa on polttoainetta, sitten käynnistää, pitää ainakin hetken käydä.
Toinen roskia kaasareissa. - mistä apua halvalla?
Juu, todellakin, mielessäni kävi kyllä sama, jotta bensapuolen vika, sillä se hyytyi aina kesken ajon ja lähti hetken päästä taas käyntiin, kunnes sitten ei lähtenytkään enään. Ajattelin vain sitä sytkäboxia, että se jotenkin kuumentuisi ja sitten ei enää antaisi kipinää. Nyt kone possahtaa kerran, kun on vähän aikaa seissyt, mutta ei käynnisty. Täytyy purkaa kaasari.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4126006- 825346
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484384- 523941
- 523729
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1723447Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1103209Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky613196- 432279
- 492205