kuusankoski geronomi

heippa!! onko muita jotka hakeneet kyseiseen koulutukseen???ite sain valintakokeeseen kutsun viime viikol... mietin vaan että onkohon paljon hakijoita, kun ei kovin monessa paikkaa kyseistä koulutusohjelmaa.. mut pääsykokeissa nähään jos muita "kohtalotovereita" kuulolla:)
3378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kuulemma on ollut todella suosittu hakukohde ja yli 70 hakijaa..

Äänestä

Kauanko Kuusankoskella on voinut opiskella geronomiksi? Olen luullut, että SEAMK on ainoa koulu joka ko. koulutusta tarjoaa.

Äänestä
  • eli vasta tänä vuonna taisi olla eka haku:) no pitänee nyt sit tsempata.:) kyl vähä masens jos paljo haken, mut yritetään:) Ja tsemii kaikille muille jotka sinne haki ja muutenki kaikille onnea valintakokeeseen:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytteli24 kirjoitti:

heippa!! onko muita jotka hakeneet kyseiseen koulutukseen???ite sain valintakokeeseen kutsun viime viikol... mietin vaan että onkohon paljon hakijoita, kun ei kovin monessa paikkaa kyseistä koulutusohjelmaa.. mut pääsykokeissa nähään jos muita "kohtalotovereita" kuulolla:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu