Olen törmännyt sims 2: ssa usein siihen että aina perheeni saa kaksoset...siis todella usein. Ja olkoot sitten kyseessä mikä perhe vaan vaikka ei olisi edes sukua keskenään...Onko se joku bugi pelissä? ei kaksosissa mitään pahaa ole, työtä tietenkin, mutta kun aina! todella harvoin saan yhden lapsen. Mitäs sanotte?
Raivostuttavat kaksoset!!!!
5
518
Vastaukset
- melliex
...niin, johtuisiko siitä, että pelehdit raskaana olevalla similläsi raskauden alettua, sillä minulla tuo ainakin vaikuttaa aina kaksosten syntymiseen. Ja jätä myös juustokakun ja keksejen syönti pois, koska ainakin juustokakku vaikuttaa kaksosten tuloon. :) Ja toki voit pelata synnytyksen uudelleen, jolloin saatat saada yhden lapsen.
Minulle tulee kaksosia silloin kun haluan... Eli minulla ei ole ollut ongelmia liikojen/vähäisten kaksosten kanssa. Ja onhan niissä työtä, tosin jos perheessä asuu monta aikuis/vanhus simiä, niin sitten ei ole niin vaikea. :D - AnCku89
Mitäs sanon..sanon vaan että voi voi. Tapa toinen :D
- www.tiedetaan.fi
No syynä saattaa olla se, että laitoit molemmat vanhemmat kaksosiksi ja olet syönyt raskausaikana keksejä. Nimittäin tuolla saa kaksosia. Jos et ole, niin en tiedä syytä.
- Koodittelijatar
Mulla ei ole yhdetkään kaksoset aikuiseksi kasvettuaan ja mentyään naimisiin saanut itse kaksosia. Saman perheen muut lapset, siis kaksosten siskot ja veljet, voivat saada kyllä kaksoset helpommin tai siis useammin kuin muut "tavalliset" simit.
Miten voi laittaa vanhemmat kaksosiksi???????? - www.tiedetaan.fi
Koodittelijatar kirjoitti:
Mulla ei ole yhdetkään kaksoset aikuiseksi kasvettuaan ja mentyään naimisiin saanut itse kaksosia. Saman perheen muut lapset, siis kaksosten siskot ja veljet, voivat saada kyllä kaksoset helpommin tai siis useammin kuin muut "tavalliset" simit.
Miten voi laittaa vanhemmat kaksosiksi????????Laita aikuispari horoskoopiltaan kaksosiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974399Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293273No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10999
- 32996
- 25990
- 153985
- 6914
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862