Jos autotallista kattelee tuoreiden vaihto-Subaruiden hintoja, niin kummastuksen sormi menee hämmästyksen suuhun. Miten niistä voidaan pyytää enemmän hintaa kuin uudesta autosta, jopa viime vuonna (2005) rekisteröidyistä =) Legacyn hintojen lasku noissa kyllä on huomioitu (ainakin melkein kaikissa), sillä ennen hintamuutosta hinnat olivat saman verran yli sen vanhan hinnan =)
Hirmuisia pyyntihintoja
subeista =)
31340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Joensuun Laakkosella varsinkin on hinnat jämähtäneet aivan pilviin v. 2005 malleista. Ei sellaisia summia kukaan niistä maksa, 1000 ekeä alle uuden hinnan n. 20000 km ajetuista farkuista. Hullu ei ole se, joka pyytää vaan se joka maksaa.
Sehän vaan ruokii Saksaan tehtäviä autonhaku-matkoja. Kyllä niille ylihinnoitettujen myyjille tulee myöhemmin oikein kunnolla kynsille jo hinnat valuvat kohti kohtuupyyntöjä.
Subbe maksaa, mutta eipä tarvitse juosta korjaamolla, kuten monella ex-laatumerkillä.