vauva

onkohan mitää haittaa siitä kun vauvan jompi kumpi pää tuntuu kokoajan oikean puolen kylkiluiden alla, istuessa tuntuu epämukavalta. en tiedä joko vauva on kääntynyt, nyt rv 28 5. viimeksi ainakin pää-peräasennossa kun neuvolassa kävin.
3482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tuskin on haittaa.
meillä oli ultra rv 26 ja neuvolalääkäri samoihin aikoihin ja vauva oli raivotarjonnassa.Kätilö sano että hyvä että kääntynt.En tiedä koska oli kääntyny.Kovasti potkii kylkiluihin ja nostelee peppua.

Äänestä
  • niin ja viikkoja tänää tasan 28.

    Äänestä

  • elomasu kirjoitti:

    niin ja viikkoja tänää tasan 28.

    kun vauva on,niin sillä on jalat koukussa ja mullakin usein tuntuu kylkiluitten ja kylessä oikealla jalat ja pylly ja selkä vasemmalla reunalla-eli ei ole poikkipuolin mitenkään.se on sikiöasennossa siellä ja hikka tuntuu kivasti alapäässä aina:)!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vinossa kirjoitti:

onkohan mitää haittaa siitä kun vauvan jompi kumpi pää tuntuu kokoajan oikean puolen kylkiluiden alla, istuessa tuntuu epämukavalta. en tiedä joko vauva on kääntynyt, nyt rv 28 5. viimeksi ainakin pää-peräasennossa kun neuvolassa kävin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu