Viinan tuonti Viroon?

Olen lähdössä Viroon, ja tietenkään siitä reissusta ei ole tulossa selvä. Mieteinkin sitä, että voinko huoletta viedä kossupullon mukanani Viroon, kun automatkalla tulee jo kuitenkin aloiteltua?
3355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voit viedä enemmänkin, mutta älä vain päässäsi. Rattijuopumus on rikos.

Äänestä
  • Ei Virossa voi selvinpäin ajella, on se liikenne senverta hurjaa!!

    Äänestä

  • Piti vielä kysymän, että saako sitä viinaa laivalle ottaa, jos siellä aloittelee jo? Esim. Silja Linellä on sääntö, ettei omia alkoholijuomia laivaan saa ottaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


abiman04 kirjoitti:

Olen lähdössä Viroon, ja tietenkään siitä reissusta ei ole tulossa selvä. Mieteinkin sitä, että voinko huoletta viedä kossupullon mukanani Viroon, kun automatkalla tulee jo kuitenkin aloiteltua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu