Viikko sitten minulla loppui kuukautiset ja sen jälkeen on ollut alavatsassa menkkamaisia kipuja.Välillä tuntuu ihan kuin pistelisi munasarjoja, varsinkin vasemmanpuoleista.Vessassa käydessä tuntuu outoa paineen tuntua.Aion mennä huomenna lääkäriin, mutta ajattelin kysyä teiltä, koska hermostuttaa.. Voisiko olla raskauden oireita?
Minulla ei ole ollut aikaisemmin tän tapaista kipua...
Minulla ei ole ollut aikaisemmin tän tapaista kipua...
Vastaukset 4
Vanhimmat
.. oli suunnilleen samanlaisia oireita. Paitsi että ne tuli siinä vaiheessa kun menkkojen olisi pitänyt alkaa. Odottelin pari viikkoa, kun oikeesti luulin että ovat menkkakipuja. Kun ei alkanut mitään tapahtua, niin kävin ostamassa testin ja kas kummaa.. olen raskaana!!
Nyt viikot 8 4.. ;)
Tutulta kuulostaa! Mulla oli ihan samanlaisia oireita, enkä meinannut uskoa raskautta todeksi vielä positiivisen testin jälkeenkään. Mutta totta se taitaa olla, vaikkakin olen vasta 5. viikolla. :)
Voi kunpa olisinkin raskaana:)
Kävin eilen lääkärissä ja hän sanoi, että kohdunsuusta tulee jotain polyypin tapaista, eli sieltä tulee joku pitkä sitkeä lima:(Hän ei tiennyt itsekään mikä se on ja lähetti kokeisiin.
Toivottavasti ei oo mitään vakavampaa.Kivut jatkuvat yhä.
... kaikki on tosiaan kunnossa ja vaikka vauva olisi tulossa. Mulla alavatsaa jumittaa koko ajan, mutta olo on tietysti helpompi, kun testi näytti plussaa, eli ikävällä ololla on mukava syy. Pidän sulle peukkuja!