jos katson missikisoja tai euroviisuja, jossa on vähäpukeisia tyttöjä, se alkaa puhua ulkosynnyttimistä ja nuorten tyttöjen hyväksikäytöstä ja valkovuodosta ja naiskaupasta
silloin minun on poistuttava
että semmonen akka
Mustasukkainen vaimo
24
1056
Vastaukset
- jesses"
eturauhasen liikakasvusta, erektiovaikeuksista, ennenaikaisesta siemensyöksystä, kiihottavista teinitytöistä, insestin kauheudesta, pedofilian kurjuuudesta ja vääryydestä, virtsatien tukkeumasta, kivessyövästä, kuolemasta, balsamoinnista ja eroprosessista...
- ulululul
salkkareita, sanot sille , että se on ku ulla ja kun tulee balettia, tökkäät telkun kiinni, täälä ei vähäpukeisia ukkoja alushoususillaan ja mun*sillaan katella ja kun se kuuntelee musiikkia,paa radio kiini, täälä ei repapellet heilu, eiköhän tokene!
- yykaanee
salkkarit on? Tarkoitit kai alkkareita????
- vanhoja muistoja
yykaanee kirjoitti:
salkkarit on? Tarkoitit kai alkkareita????
vaikka suolasalkkarista...
Sellaisessa oli ennenvanhaan suola, kannellinen posliinijuttu.
- misseille
Mies touhusi paperin ja kynän kanssa tehden pisteitä ja muistiinpanoja ja arvaili voittajaa.
En ollut mustasukkainen. Jostain syystä missikisat eivät loukanneet minua, kuten pornoilu tekee.
Joskus 90-luvulla pikkupojat katselivat pornoa kirjaston koneilla, silloin ei kaikilla ollut kotona. Olin kauhuissani, en todellakaan halunnut jakaa sellaisia kokemuksia kakaroiden kanssa. - hän vai
mitä merkityksiä liität hänen puheisiinsa ?
- Nimetön
yrittää tehdä asiasta inhottavan
- miistä
Nimetön kirjoitti:
yrittää tehdä asiasta inhottavan
asiasta???
- vaimonmalli
Minun ukkoni saa kyllä huoletta katsoa missikisoja ja arvostelemme yhdessä missien muodot.
En ole elämässäni ollut mustasukkainen. Enkä ole edes unissanikaan epäillyt mieheni muita katselevan. Tai niin, saahan hän tietysti minun puolestani katsella aivan rauhassa, mutta jos koskemaan alkaa, niin minä kanssa alan etsiä uusia kokemuksia.- ei ikuna mustis
Luottamukseen se perustuu suhde ja jos sitä ei ole niin ei tuu mitään .
Mustis ei pidä olla se on typerää jalapsellista ja omaa avuttomuutta ja itsetunto ei ole ollenkaankohdallaan .
Pitkää piinaa vain sellaiseen en ala koskaan - kyl ihan
palstamme Pirre*ltä. :))
- Vaimonmalli
kyl ihan kirjoitti:
palstamme Pirre*ltä. :))
mutta ei mallivaimo. En todellakaan ole palstan Pirre. Hänen kirjoituksiaan olen kyllä lueskellut, mutta en koskaan tietääkseni kommentoinut hänen viestejään. Satunnainen kulkijahan minä olen ja vielä paljon vanhempi kuin tämän palstan kirjoittelijat.
Mikähän siinä nyt niin Pirreltä kuullosti??? - kaks kol
Vaimonmalli kirjoitti:
mutta ei mallivaimo. En todellakaan ole palstan Pirre. Hänen kirjoituksiaan olen kyllä lueskellut, mutta en koskaan tietääkseni kommentoinut hänen viestejään. Satunnainen kulkijahan minä olen ja vielä paljon vanhempi kuin tämän palstan kirjoittelijat.
Mikähän siinä nyt niin Pirreltä kuullosti???hauskaa temperamentisyyttä minä vain. Mutta anteeksi erehdykseni. :))
- puhuu..........
valkovuodosta samassa yhteydessä?
Sitähän on vain teineillä???
Minkä ikäisiä te oikeastaa olette, sinä sekä hän?
Miten nuo kaikki liittyy ylipäätänsä mustasukkaisuuteen?- Nimetön
Se haluaa häiritä minun kisojen katsomista.
Arvele jos syöt marjapuuroa ja joku puhuu paskasta.
- vineta
..siitä suu puhuu
mitä sydän on täynnä;-) - "tosin nyt valkoiset s...
mustasukkainen miehestäni! Oikeastaan en haluaisi olla, mutta olen silti. Euroviisuistakin sanoin miehelleni että taitavat olla "viiksi-kisat" mieluummin kun naiset yrittävät voittaa pillunkarvoja vilauttamalla. En ihan oikeasti ymmärrä itseäni, en koe uhkaksi ketään toista naista vaan oman sairaan mustasukkaisuuteni. Harvapa tämän uskaltaa tunnustaa, mutta elämä on suoraansanoen saatanallista tämän sairauden ikeen alla. Eikä se ole kohdallani vain pilkallisia huomautuksia vaan teen tahtomattani kanssani elämisen helvetiksi toiselle.
- tuleen surku
sua, jos sun maailmas noin suppee on.
Kyl sun tautiis joku terapeutti vaarmaan innolla tarttuis, jos menisit vastaanotolle.
Mua kyllä (anteeks vaan) huvittaa sun juttus.
Tiä vaikka siitä tulis joku Kela-korvattava sairaus, kun mielenterveysjutut on nyt niin muotisairauksia. - vietävissä ..
Minä en halua katsella alastomia tai vähäpukeisia naisia enkä miehiä.
Mutta miehet eivät ollenkaan hallitse itseään vaan killittävät silmät pullollaan.
Näinhän miehille myydään autoja ja tavaraa kaikenlaista. Ne eivät erittele mielessään mikä mitäkin on.
Vai olisko nykyinen pornohuuma muuttanut ostotapoja?
Kaikki johtuu testosteroonitasosta. Se on niin korkea, että jotkut menevät kuin sonnit sinne, missä vaan on paljasta paikkaa näkyvillä. - kaks kol
vietävissä .. kirjoitti:
Minä en halua katsella alastomia tai vähäpukeisia naisia enkä miehiä.
Mutta miehet eivät ollenkaan hallitse itseään vaan killittävät silmät pullollaan.
Näinhän miehille myydään autoja ja tavaraa kaikenlaista. Ne eivät erittele mielessään mikä mitäkin on.
Vai olisko nykyinen pornohuuma muuttanut ostotapoja?
Kaikki johtuu testosteroonitasosta. Se on niin korkea, että jotkut menevät kuin sonnit sinne, missä vaan on paljasta paikkaa näkyvillä.nyt minä vasta ymmärsin miksi niitä vähäpukeisia naisia on niissä automainoksissa. :D
Miehet katselevat sitä naista, eivätkä tajua siitä myytävästä autosta mitään. Kaikki roska menee kaupaks miehille, jopa Op*litkin. *hymy* - Hiukan kokenut
tuleen surku kirjoitti:
sua, jos sun maailmas noin suppee on.
Kyl sun tautiis joku terapeutti vaarmaan innolla tarttuis, jos menisit vastaanotolle.
Mua kyllä (anteeks vaan) huvittaa sun juttus.
Tiä vaikka siitä tulis joku Kela-korvattava sairaus, kun mielenterveysjutut on nyt niin muotisairauksia.Ei se ole leikin asia tuollainen mustasukkaisuus. Se on paha tauti ja sitä on paljon.
Sen johdattelemana tapetaan paljon ihmisiä, itselle rakkaita enimmäkseen.
Se on eri asia, jos yllättää sängystä puolison toisen kanssa. Silloin voi kummankin vaikka lopettaa siihen paikkaan, jos ei välitä, joutuuko vankilaan.
Olihan tuo nyt kyllä aika laittamattomasti sanottu, mutta olkoot nyt siinä.
Eihän me oikeasti omisteta toisiamme, luulemme vain niin.
Ihan vieraan ihmisen kanssa mennään naimisiin, ainakin yleisimmin, eikä useasti koskaan opita toista tuntemaan perusteellisesti.
Mitä vain voi piillä kenessä vaan! - Ei op-ia
kaks kol kirjoitti:
nyt minä vasta ymmärsin miksi niitä vähäpukeisia naisia on niissä automainoksissa. :D
Miehet katselevat sitä naista, eivätkä tajua siitä myytävästä autosta mitään. Kaikki roska menee kaupaks miehille, jopa Op*litkin. *hymy*Varsinkin tuo OP-juttu.
Vaikka olen mies, olen silti samaa mieltä. - kaks kol
Ei op-ia kirjoitti:
Varsinkin tuo OP-juttu.
Vaikka olen mies, olen silti samaa mieltä.m-ystävälläni on Op*li, siinä on AINA jotain vikaa. Minulla on T*yota ja automme ovat samanikäiset. Omassani ei ole ollut vielä mitään vikaa.:))
Kaiva kännykkä ja soita taxi, työnnä suohon jo se helv..O*eli. Todellakin hyvin sanoitettu se kappale, vaikka en muista kuka sen esittää. ;D
- Pirjok.
...täytyy sanoa. Miehenä voisit joskus asettautua naisen asemaan, miltä tuntuu kun nuoria, viattomia ja sinisilmäisesti ajattelevia tyttöjä houkutellaan näihin itsensä paljastaviin kuviin sekä esityksiin. Sehän vain lisää seksuaalisesti häiriintyneiden haluja ja kenties paljon muutakin.
Entä jos sinun "akkasi" alkaisi vaatia sellaisia ohjelmia, joissa miehet esiintyisivät ja näyttelisivät komeita muskeleitaan sun muuta? Ja sinun "akkasi" katseli niitä intohimoisin katsein - miltä tuntuisi?
Tai jos sinulla olisi viehkeä tytär, nauttisitko siitä, kun vieraat miehet suu vaahdossa tuijottaisivat himokkain ilmein tyttäresi vartalon jokaista ääriviivaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1064592Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293403No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 411438
- 361353
- 381206
- 141102
- 1591026
- 27998
- 6944