Olisi tarkoitus vaihta ikivanha pöytäkone kannettavaan sen vähemmän tilaavievän koon vuoksi.Käyttö on lähinnä netti painotteista,joten minkälaisia kokemuksia on,esim. kuvan laadusta,koosta,ym,jos nyt ottaisi läpykän 15,5"näytöllä.
Olen kuullut jostain että kannettavassa on pienempi kuvasuhde suuresta näytöstä huolimatta???
miten kannettava sopii nettisurffailuun?
3
342
Vastaukset
- ...
Aika monissa on nykyään 16:9 vai onko se 15:9 kuvasuhde. Se on vähän makuasia onko tuo hyvä. Kuvan laatu on varmasti hyvää verrattuna vuosien ikäiseen crt:n verrattuna. Tietysti jos et osta mitään tarjousmarket läppäriä vaan jonkun IBM/Lenovon tai Dellin niin saat näytön jonka tarkkuus on esim 1400x1050 resolla, jolloin siihen mahtuu jo aika hyvin tavaraa.
- tied.j.
näin vähän epäilinkin
- RepeRuutikallo
käyttöön (ja moneen muuhunkin) suosittelen upouutta MacBookia. Toistaiseksi siinä ei tarvita edes mitään virustorjuntoja vaikka minne surffaisi, jos käyttää OS X -käyttistä (Windowsinkin voi toki asentaa). Muutenkin käyttökokemus on niin hieno ja sujuva että kokeilematta ei välttämättä usko. Ne tietävät, jotka tietävät.
Äsken uutisryhmiin ilmestyi tällainen kommentti, sarjassaan hyvin tyypillinen, kirjoittanut Jakke:
"--- Mutta the bottom line is: itse suoritan parhaillaan pc => mac vaihtoa (läppäri jo vaihdettu) enkä oo päivääkään katunut... en ees pientä hetkeä."
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216685Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235370- 1152545
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152010Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361742Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111975- 59941
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28849Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43843