Kertokaa kokemuksianne rakastumisesta?? Mitkä asiat miehessä saivat teidät rakastumaan? En nyt puhu pelkästä ihastumisesta vaan todellisesta rakkaudesta joka ei unohdu.
Kysymys naisille rakastumisesta ?
----------->
133301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Itse olen huomannut,että rakastun sellaisiin
miehiin,jotka herättää minussa ns.hoivaamis.
tarvetta,on iiihanaa,olla rakkaalle sellainen
joka välittää,huolehtii,kysyy,keskustelee.Va-
litettavasti nämä tämäntyyppiset romanssit on
aina loppunu,miehet ei kai sitten tykkää sel-
laisesta "äitityypistä.vaikka muuten olen ihan
naisellinen,pukeudun muodikkaasti,meikkaan ja
olen ihan tyylikäskin.Mitähän miehet sitten
oikein haluaa????
Miehet haluavat naisen, joka kaupungilla liikkuessaan on kuin isoäiti, ujo ja hiljainen, mutta miehen kanssa kahdestaan stringeissä viihtyvä raju panopupu jolta ei pokkaa puutu.
Rakastuessani en ole "pihtaillut".-päinvastoin,
mutta miehet on pelästyny tällaista aktiivista
naista,
Nyt olenkin jo sitten päättänyt pysyä yksin,että
sellaisia kokemuksia on.Ja sitten mulle sattuu,
että sellaiset miehet,joihin en tunne mitään
vetoa,ne "roikkuu" kintereillä??? Mutta ei ne
joihin olen ollut itse ihastunut, ihan tosi Että sellaista tämä !p.s.pitääkö olla
niin,että mies saa ikäänkuin itse valloittaa???
Rakastuessani en ole "pihtaillut".-päinvastoin,
mutta naiset on pelästyny tällaista aktiivista
miestä,
Nyt olenkin jo sitten päättänyt pysyä yksin,että
sellaisia kokemuksia on.Ja sitten mulle sattuu,
että sellaiset naiset,joihin en tunne mitään
vetoa,ne "roikkuu" kintereillä??? Mutta ei ne
joihin olen ollut itse ihastunut, ihan tosi Että sellaista tämä !p.s.pitääkö olla
niin,että nainen saa ikäänkuin itse valloittaa???
Niin, mä olen ollut rakastunut vain kerran ja se oli mun ensirakkaus..ollaan ystäviä vieläkin. Sen jälkeen en ole rakastunut enkä ihan oikeasti sellaiseen uskokaan. Kai se ensihurmakin oli vain hurmaa ei ensirakkaus. Rakkautta on vain äiti-lapsi (tai isä-lapsi) rakkaus, joka on täysin pyyteetöntä, muu on todellista välittämistä, luottamista, ystävyyttä, toisen hyväksymistä sellaisenaan. Nykyinen mieheni on minulle todella hyvä ja luotettava ystävä, jonka kanssa on hyvä ja helppo elää, mutta en koe olevani rakastunut. Lastani rakastan yli kaiken.
Olen ollut yhden kerran rakastunut ja rakastanut... kymmeniä kertoja ihastunut, mutta vain kerran rakastunut.. Ihmisen aitous ja oikeanlainen itsetunto.. Mies isolla M:llä uskalsi olla erilainen ja ajatella ja kyseenalaistaa asioita, huumorintaju samanlainen.. Tuntui vain, kuin toisen olisi aina tuntenut, asioita joita vaikea pukea sanoiksi
Voitteko naiset rakastua lyhyeen mieheen?
Mikä ettei...en antaisi häntä pois, en sitten millään. Hän on söpö, mutta samalla miehekäs :)
Kyllä voi. Ite olen 170cm pitkä nainen ja kultani on 164cm mies, että ei se rakkaus pituutta katso..
Minä rakastuin aikoinani komeaan, nuhjuiseen nuoreen mieheen, joka on älykäs, huumorintajuinen ja ihan yhtä mielenvikainen kuin minä olen. Tunteet ovat syventyneet tässä vuosien varrella ja ne tuntuvat voimistuvan koko ajan.
Tällä hetkellä rakastan tässä samassa "pojassa" aivan kaikkea... en vaihtaisi pois ikinä.. rikas ei ole, mutta on sitäkin rakkaampi...
Heippa vaan sullekin... joo oli kysyit et mikä asia saa naisen rakastumaan mieheen??!!
No itseasiASSA Sitä ei voi määritellä tarkkaan sillä se on niin henkilökohtaista.Itselläni näitä kriteerejä on aika paljon ja ne ovat ollet aika erillasia.1.LUONNE,luonne merkitsee paljon on todella tärkeää että sä tunnet sen henkilön oikeesti etkä vaan kuulopuhuheiden perusteella.itselleni on monesti käynyt niin että tapaan esim.Baarissa jonkun mukavan jätkän ja sitten jutellaan koko loppu yö Baaarissa ja loppujen lopuksi mennää "jatkoille" meille tai niile ja loppujen lopuksi miehet ajattelee vaan että olenjoku HUORA!!!!!! en todellakaan ole vaikka pidän seksistä ja minusta on ihanaa olla miesten huomion keskipisteenä...eli ttutustu hebnkilöön ja sen oikeaan luonteeseen!2.IKÄ,ikä on minulle aika oleellinen asia sillä en ota itseleni nuoreempaa ja sitten taas yleensä 5vuotta vanhempaa mutta oikeastaan sillä iällä ei ole väliä sillä eihän rakkaus ikää katso.3.OLEMUS,ulkoinen olemus antaa suuren vaikutuksen 4.KÄYTTÄYTYMINEN,jos käyttäydyt kuin herrasmies en itse voisim olla enempää tyytyväinen,on todella ihanaa kuulla päivittäin ainakin yksi kohteliaisuus...:) 5.NÄITÄ VOISI KERTOA VAIKKA MITEN PALJON MUTTA JOKAINEN HENKILÖ PÄÄTTÄ JA TIETÄÄ VAIN ITSE MITEN SEN OIKEAN RAKKAUDEN TUNTEE TAI TUNNISTA.... mutta toivottavasti näistä oli edes joku sellainen neuvvo minkä olisi varteen otettavaa neuvoa...:)HYVÄÄ JATKOA JA JOULUN ODOTUSTA.
Minä rakastuin ensikatseeseen ja hymyyn.
Hän vei kirjaimellisesti jalat altani.
Myöhemmin olen huomannut hänen olevan myös "sanojensa mittainen" mies -oikea mies.
Ei rikas ole hän eikä komea, vaan rakas ja täysin luotettava.
Rakastuin häneen ja rakastun aina uudestaan: hänen ajatuksiinsa ja tunteisiinsa ja hänen tapaansa ilmaista niitä, katseeseen, ääneen, vinoon hymyyn, kosketukseen, sanoihin. Hänen ihmisyyteensä ja miehisyyteensä, koko hänen olemukseensa, hänen tuoksuunsa ja siihen miltä hän tuntuu, iho, hiukset. Samalla kova ja pehmeä... Vieläkin pää menee ihan pyörälle kun hän tulee lähelle ja jo pelkkä tekstiviesti häneltä tekee olon ihanan lämpimäksi. Jotenkin vaan juovun hänestä joka aistillani... onko hassua, en tiedä.