Hotmailin popmaili suljettu eli mistä uusi

maililaatikko, jotta voisi lukea viestit ulkomailla? Kiitos neuvosta.
4267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hmm.....?
Onko sellaisiakin laatikoita joita ei voi lukea ulkomailta? Nykyisin lähes kaikki postit voi lukea webin kautta. Eri tavat voi joutua kysymään palvelun tarjoajalta. Eli, se on osaamisesta kiinni. Ei tule juuri mieleen yhtään postia jota ei tarvittaessa "voi" lukea netin kautta. Voi tietenkin olla vaikeaa saada lupaa firmojen sisäiseen postijärjestelmään, jos ei ole tarpeeksi tärkeä henkilö.
suomi24.fi on ihan toimiva laatikko jos et muuta heti keksi.

Äänestä

Pop-mailit alkavat olla maksullisia.
Eikö sinulla jo ole paikallinen pop-mail?
Useimmat isp:t sallii postin noudon myös webbinä, joten tilapäisillä retkillä ja vähän pidemmilläkin voi käyttää sitä.

Jos myös ulkomailla oma kone käytössä voit hakea postin normaaleilla pop-asetuksilla myös ulkomailla.
Jos taas käytät tilapäisiä lainakoneita on tavallinen webmail helpompi ja turvallisempi vaihtoehto.

Äänestä

Hei,

Voisit kokeilla seuraavaa
www.myrealbox.com
Sen voi popata ja tilaa varttu 10Mt
Se tais olla Novellin (?) testipalvelin, jolla ne kokeilee uusia juttuja - täysin maksuton. Ajoittain saattaa olla katkoksia liittyen kokeiluihin mutta viimeisen vuoden aikanakin vain pari kertaa ja kestäneet max 24h. Katkoksista ilmoitetaan aina etukäteen.. Jos verrataan joihinkin muihin *nimeltämainitsemattomiin maksullisiin* palvelun tarjoajiin, joilla muutenkin pätkii vähän väliä, niin ehdottomasti hyvä ratkaisu.

Kannattaa vaan painaa salasana takaraivoon kissankokoisin kirjaimin silä uutta et sieltä saa..

Jotta kokeilemaan vaan!

Äänestä
  • kannata ainakaan juuri nyt yrittää.
    Uusia tilejä ei voi toistaiseksi avata, ehkä joskus tulevaisuudessa, eli sama toisella kotimaisella (kuten myrealbox ilmoittaa):

    Thank you for your interest in an account on MyRealbox.com. Regretfully, we are not accepting applications for new accounts at this time.

    We will likely reopen sign-up at some future time, please check back.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiitos neuvosta kirjoitti:

maililaatikko, jotta voisi lukea viestit ulkomailla? Kiitos neuvosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu