Laitetaan

listaa

mikä ihmisessä mättää, kun on niin katkera, tyytymätön kaikkeen. Ei näe itsessään kuin hyvää ja toiset eivät osaa hänen mielestään mitään.
Täytyy kyllä olla todella hyvä itsetunto kaverilla. Joskus käy mielessä etteikö tästä henkilöstä koskaan tunnu pahalta omien kirjoitustensa jälkeen, ajaako hän itsensä tiensä päähän tälläisella. Ajatuksia hyvät ystävät.

7

667

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      näiden kirjoitusten vuoksi monessa paikassa voidaan pahoin, liekkö se tarkoituskin, mutta ei oikein. Mielestäni tämä on henkistä väkivaltaa.

      • mitä kirjoitat

        jatkuva parjaus ja solvaaminen ei ole kenenkään sivistyneen ihmisen hommia.


      • Matti 22
        mitä kirjoitat kirjoitti:

        jatkuva parjaus ja solvaaminen ei ole kenenkään sivistyneen ihmisen hommia.

        Kuka tämä jatkuvan parjauksen kohteena oleva henkilö on Haapavedellä. Näin etelän ihmisenä tuntuu ihan oudlta tuo jatkuva mollaaminen.


      • voi...
        Matti 22 kirjoitti:

        Kuka tämä jatkuvan parjauksen kohteena oleva henkilö on Haapavedellä. Näin etelän ihmisenä tuntuu ihan oudlta tuo jatkuva mollaaminen.

        Matti riepua!!


    • Vakavasti

      tehdä tuolle koulupuolelle. Eihän tämä yksi henkilö enää käyttäydy ammattikasvattajalle kuuluvalla tavalla. Tekee tiukkaa panna lasta syksyllä kouluun. Jos lista tulee, ilmoittakaa täällä, haluan osallistua

      • lars leevi

        sitte anonyymisti ja pyhkäse se paska kokkare poloveltas pois.


      • ....

        vaan yläasteelle. Minunkaan lapsi ei tule saamaan enää tuota opetusta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      83
      5114
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      73
      4678
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      2997
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      85
      2924
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2414
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      60
      2034
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      22
      1805
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      113
      1425
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1318
    Aihe