Eilinen Lordin tiedotustilaisuus osoitti, mikä hän on naamion takana miehiään: kiroileva moukka. Siihen asti oli levy-yhtiönsä neuvosta vetänyt kiltin hirviön roolia, mutta voitonhuuma kirvoitti kielen kannat. Totuus pljastui. Suomi-kuva on nyt sitten kirkastettu: viinaa suoraan pullosta tupakka roihuten, se on nuorisomme idoli ja esikuva. Jäitä hattuun suomalaiset ja ajatelkaa aivoillanne, mitä kannattaa hehkuttaa. Ei ainakkaan Lordia. Nyt varmasti vastataan, että Lordi on koko Euroopan nuorison idoli. Ei pidä paikkaansa: voitto oli masinoitu eurooppalaisten hevimetalli-lehtien ja netin kautta: marginaaliryhmä kokosi voimansa. Sen osoitti sekin, että sivistyneessä, rikkaassa Monacossa ei heitä ole, ei myöskään kahdessa köyhässä maassa, joissa ei kännykkä ja netti ole vielä yleinen. Hallelujaa järki!
LORDI TULI KAAPISTA ULOS
10
1302
Vastaukset
- voe mahoton
Sä voit työntää sen Jari Sillanpääs sinne mihin aurinko ei paista.
Onpa kamala juttu kun polttaa tupakkia ja juo viinaa näin vuonna 2006.
Hei haloo miks meillä on Jörn Donner eikö samat asiat vanhempien ihmisten tekeminä olekaan sama juttu.
Ilouutinen sulle: Metsäkedolta tulee uus levy!- Fairy
minkäänlaista viisua. Sanoin vain, mitä ajattelen asiasta. Kohta ei polttele julkisissa sisätiloissa Donner eikä Lordi.
- vidu
... kuinka nää hienoper...t jaksaa itkeä. Luulet sä taukki että Monacossa on jotain sivistystä. Niiden "sivistys" katsotaan pankkitilin koosta, ei ajatusten sisällöstä. Et säkään raukka pääsis sinne edes kenkiä kiillottaan. Surkee tyyppi.
- H.R.H
Kyllä teitä peeloja sitten riittääkin joka osastoon. Tämä oli kyllä jo provo-yrityksenä aika hyvä, mutta ei mene silti läpi. Peelo siksi, että täysjärkinen normaali-ihminen ei tekstisi kaltaista paskaa kirjoita.
- Iivari
Näin on, hienoa että kerroit totuuden..
Lordi on teinien ja keskenkasvuisten juttu.- peter pan
Eiks oo raskasta olla aikuinen? Mä en kyllä kestäis tätä aikuisten luomaa systeemiä jos ottaisin sen tosissani.
- lappilaineN!
pesuainemainos..paskat!!!!!!!!!!!
- (/&%¤#""#¤%...
Pistäkää joku linkkiä, haluan nähdä tuon eilisen tiedotustilaisuuden... Lordi tiesi mihin lähti kun osallistui viisuihin, tottakai mailma haluaa nähdä naamion alle ja näkeekin.
- Guest Star
(/&%¤#""#¤%... kirjoitti:
Pistäkää joku linkkiä, haluan nähdä tuon eilisen tiedotustilaisuuden... Lordi tiesi mihin lähti kun osallistui viisuihin, tottakai mailma haluaa nähdä naamion alle ja näkeekin.
Sony BMG kielsi kaikilta yhtiöiltä "elävän kuvan" eli filmaamisen lehidstötilaisuudessa. Audioklippi oli ainakin eilen Ylen sivuilla, http://www.yle.fi
- ja selviä
Juo sitä Fairyasi lisää niin jospa järkikin kirkastuu kuten lasin pinta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse734527Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423463Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891219- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.127944- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837