ainakin meillä eteisestä sisään pääästyään jengi unohtaa juhlimisen syyn.
Yo juhlat normaalit juhlat
jussi.
8759
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Toivottavasti meilläkin kävisin noin. Vihaan olla keskipisteenä, ei yhtään kiinnostaisi kätellä ja vastata samoihin kysymyksiin tuhanteen kertaan.
ajattele, kun nämä juhlat on menneet ohi, koska tulee seuraavat, häät?
Kun kutsuu paljon vieraita, itelle tulossa varmaan yli 60, niin jengi juttelee enemmän keskenään ja ite voin sitten vaihdella porukoita ja naamoja. Jos on oikeasti vähän ihmisiä ja pieni asunto, siitä tulee juuri sellainen nihkeä olo, että itse on keskipisteenä. Onneksi neliömetrejä ja kerroksia riittää.
Ja sitä alkoholiakin vois ottaa, niin ei tuu niin nihkeä tuppisuu olo.
...juhlakalu ei saa ottaa alkoholia omissa juhlissaan.
Jos olisit tavannut sukuni, unohtaisit tuon säännön alle puolessa sekunnissa =) En mie humaltua aio juhlien aikana, mutta jollain se on kestettävä läpi.
"Voooooii kuin sie oot kasvanu!!" (Pituuskasvu loppui 5 vuotta sitten)
hyvä vaan jos vähän kuohuviinistä menee höpöksi. jaksaa paremmin eikä kukaan sellasta öbaut puolta promillea huomaa.
tai no sanotaan pyöreä promille, niin ei mene ihan taiteiluksi koko homma.
Raskaan hoitotyön uuvuttamana en jaksaisi järjestellä megajuhlia vaan ihan vaan vaatimattomat kotikahvitukset?
Pilaanko lapseni juhlan?
Vastuuta voi sälyttää myös tulevalle ylioppilaalle, jos hän megabileet haluaa. Itse taas yritän toppuutella äitiä, kun on viides erilainen makea leivonnainen tulossa ja vieraslista ylittää kuudenkymmenen... en tiedä miten selviän siitä!