Kaksosnaisen paras peili?

Mikäs teidän mielestänne sopii arvon kaksosnaiset kumppaniksenne parhaiten ja mikä merkki kuvastaa peilinä sekä parhaat että huonot puolenne? Itselläni on ollut aina kauris miehiä jostain syystä ja nyt tuntuupi että sitä sorttia on jo ihan tarpeeksi..
81683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hoh-hoijaa ja haukotus!!!!!!!!!

Äänestä

Kaurismies on kaksosnaiselle haaste, koska voi ajan mittaan olla tylsä. Kauris pitää kyllä jalat maassa kaksosen tuulen, mutta ei välttämättä ole kovin eloisa. Työmaailmassa he sopivat hyvin yhteen kaksosen idearikkaus ja kauriin puurtaminen yhdessä ovat loistava yhdistelmä.
Kauris ei kestä riitoja vaan vetäytyy ja kaksosnainen haluaa selvittää kaikki heti.

Mutta jos molemmat tekee kovasti töitä niin

Äänestä

kaksonen katsoo vain itse itseään peiliin

Äänestä
  • että kaksonen tosiaankin katsoo peilistä itseään

    Äänestä

Kaksonen on se oikea ilmamerkki!

Maa tarvitsee ilmaa säilyttääkseen kuohkeutensa. Vesi tarvitsee ilmaa happipitoisuutta ylläpitäväksi. Tuli ei pala ilman ilmaa. Ilmaa on joka paikassa. Kaikki muut merkit tarvitsevat ilmaa, mutta ilma ei "TARVITSE" mitään muuta (merkkiä). Ilmamerkki on itsenäinen ja itseselviytyvä.

Kaksosnaisessa ja ehkä miehessäkin on kaikki omassa itsessään. He eivät tarvitse mitään muuta eikä ketään muuta. Ilma leijuu kaiken muun yläpuolella: on älykkäämpi kuin kukaan muu (tosin eivät muut voi sitä ymmärtää, he eivät ole tarpeeksi korkein kehittyneitä ymmärtääkseen), täyttää kaiken, hänen valloissaan ja allaan on kaikki muu.

Ilmamerkkiset ihmiset ovat itsenäisiä eikä heidän tarvitse roikkua kenenkään toisen takin liepeissä.

Kaksosnainen selviää aivan yksinkin - ja selviää hyvin!

Muillakin merkeillä on hyviä ominaisuuksia, mutta kaikki nämäkin ominaisuudet ovat "ilman" valloissa. Ilma on kaikki kaikessa. Olemme ylempiä ja ylivaltaisia!

Emme me ketään tarvitse. Jos tulee tarvetta jostain, niin lainataan tai oikeammin sanottuna ottakaamme omastamme. Kaikkihan on vallassamme! Kaikki on meille omaa! Ei meidän tarvitse sitoutua keheenkään!

Äänestä

kuin oma minä.Yhtä hyvää kun ei ole olemassakaan.

Äänestä
  • ..itseäsi vain kolmella pisteellä ; )

    Äänestä

Löysin rakkauden rapumiehen luota... kauan etsin ja pohdin löydänkö ikinä miestä, jonka kanssa voin todella viihtyä ja johon uskallan luottaa ja rakastaa... Nyt löysin mieheni ja hän on niin kultainen, jolle voi todellakin näyttää avoimesti kaikki ne tunteet, jota on piilotellut. Ennen aina tuli mietittyä, että uskaltaako todella näyttää kaikki ne syvät tunteet... aina joku mies sisälsi pieniä "vikoja"... sitten tapasin rapumieheni ja jalat lähti altani... Ihastuin heti ensi silmäyksestä... kuukauden päivät katselin ja mietin... sitten otin itseäni niskasta kiinni ja tein aloitteen enkä kadu sitä hetkeäkään...Mies osaa olla hellä ja sanoa juuri ne oikeat sanat. Ensimmäistä kertaa uskallan olla täysin omaitseni, sillä tiedän hän ei minua satuttaisi... ja hän tietää, että minuun voi täysin luottaa sillä olen täysin hänen. -Rakastunut kaksosnainen-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Malja72 kirjoitti:

Mikäs teidän mielestänne sopii arvon kaksosnaiset kumppaniksenne parhaiten ja mikä merkki kuvastaa peilinä sekä parhaat että huonot puolenne? Itselläni on ollut aina kauris miehiä jostain syystä ja nyt tuntuupi että sitä sorttia on jo ihan tarpeeksi..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu